Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çun Lajçi i drejtohet me letër të hapur kryeministrit Mustafa: S’mund pa folë

Shko poshtë

Çun Lajçi i drejtohet me letër të hapur kryeministrit Mustafa: S’mund pa folë Empty Çun Lajçi i drejtohet me letër të hapur kryeministrit Mustafa: S’mund pa folë

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 23, 2016 6:42 pm

Çun Lajçi i drejtohet me letër të hapur kryeministrit Mustafa: S’mund pa folë

Çun Lajçi i drejtohet me letër të hapur kryeministrit Mustafa: S’mund pa folë Auto_cun-lajci-isa-mustafa-850-s1469282607




Aktori i njohur shqiptarë, Çun Lajçi i është drejtuar kryeministri të Kosovës Isa Mustafa me një letër të hapur për Demarkacionin dhe për Çakorrin.
Aktori Lajçi ka thënë se jam Rugovës i lindur e i rritur dhe s’mund pa folë dhe ka thënë se Rugova është banuar me njerëz, jo me shtazë të egra që ti të sillesh sikur të ishe në pashallëkun e villës sate në Keçekollë.
“Z. Kryeministër Isa Mustafa!
Diçka fole sot si kryetar partie për Demarkacionin dhe për Çakorrin. Prapë e mohove humbjen e territorit, prapë i verbuem the se Kosova (Rugova) nuk po humbë tokë.
Unë vërtetë jam ARTIST dhe s’më takon ndoshta të flas, por jam rugovas i lindun e i rritun dhe s’muj pa folë (e pse t’mos e baj edhe vdekjen atyne maleve). Po ta përkujtoj se Rugova asht e banueme me njerëz, jo me shtazë të egra që Ti të sillesh sikur t’ishe n’pashallukun e Villës sate në Keçekollë.
Z. Kryeministër, Rugova kishte e ka njerëz jo vetem poet, avokat, shkrimtar, artist e dijetar, por edhe trima që vdekjen e bajnë si me le.
Po ta kujtoj kangën “n’luftë me turk e n’luftë me shkja” … mos o Zot kësaj radhe të jetë edhe me Ty (me vlla)!
Mendo mirë z. Kryeministër para se ti gërzhatish grejzat me krande!”, ka shkruar Çun Lajçi në Facebook
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi