Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teologu kosovar i fesë islame: I nderuar me shenjtërimin e Nënës Terezë

Shko poshtë

Teologu kosovar i fesë islame: I nderuar me shenjtërimin e Nënës Terezë Empty Teologu kosovar i fesë islame: I nderuar me shenjtërimin e Nënës Terezë

Mesazh nga Agim Gashi Sun Sep 04, 2016 2:19 pm

Teologu kosovar i fesë islame: I nderuar me shenjtërimin e Nënës Terezë
Teologu kosovar i fesë islame: I nderuar me shenjtërimin e Nënës Terezë Xhabi_1472985848-2784074

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame në UP, Xhabir Hamiti, deklaron se kanonizimi i Gonxhe Bojaxhiut, e njohur tanimë në botë me emrin Mother Tereza, e nderon atë si shqiptar.



Teologu i njohur i fesë islame, i cili shpesh është përplasur me besimtarë islamë të vijës së ashpër, ka shkruar në Facebook se ndihet i nderuar me respektin dhe konsideratën më të lartë që po i bën Selia botërore katolike në Vatikan misionares dhe humanistes së shquar të shekullit të kaluar, me gjenezë shqiptare.


Ky është postimi i tij i plotë:


Kanonizimi i Gonxhe Bojaxhiut, e njohur tanimë në Botë me emrin Mother Theresa
Si qytetar shqiptar, ndihem i nderuar me respektin dhe konsideratën më të lartë që po i bënë selia botërore katolike në Vatikan, misionares dhe humanistes së shquar të shekullit të kaluar, me gjenezë shqiptare.
Suksesi ynë individual shqiptar në botë, historikisht është shumë më i shquar sesa ai kolektiv. Uroj që në të ardhmen të jemi më të bashkuar për të mirën tonë të përbashkët.
 
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi