Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI - HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL!

Shko poshtë

AGIM GASHI - HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL! Empty AGIM GASHI - HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Oct 18, 2016 5:32 pm

AGIM GASHI - HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL! 10273411_10152152401729077_2143664983759400784_n

AGIM GASHI
HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL!


AGIM GASHI - HASHIM THAÇI NUK ËSHTË ÇKADO KRIMINEL! 14650678_10154053017749077_624107209384693112_n

Po të ishte mbarë LDK-ja dhe po të ecte në rrugën e Ibrahim Rugoves, kurr koalicion me PDK-në sdo të bënte. Tash po del në shesh thënja ime dhe e shumë LDK-istave, se më mirë do të ishte të rrinte në opozitë, madje të bënte koalicion me dreqin e të birin e dreqit, se sa me PDK-në e kriminalizuar, korruptuar, hajneshë e vrastare. 
Sot pothuajse dolen në fushë të gjitha të kqijat e tyre, që populli i dinte, por që nuk guxonte të ua thoshte. Ata, sot dita-ditës vetë zbulohen duke akuzuar njëri-tjetrin dhe duke u munduar ta shpëtojnë vetëveten në dëm të bashkëpuntorëve të tyre.
Kryekrimineli, kryekoxhobashi i të gjitha krimeve, hajnive, korrupcionit, dhunimeve, shantazheve, blerjen e votave dhe haraçin që as sot nuk u ndërpre, Presidenti i vetëzgjedhur dhe i vetëvotuari Hashim Thaqi, çdo ditë po e bën kurban nga një e më shumë bashkpuntorë, për ta shpëtuar bythen e vetë të cilen deri sot e ruajti me sukses. Ai po mundohet që me anë të disa letrave që i erdhen si këshilla nga SHIK-u, e i cili nuk u shua kurrë, ta mbulon sado pak madhësinë e të kqijave kriminale që u zhvilluan në hapsirat e atdheut që po lëngon për 17 vite me radhë nënë thundrren e mafisë thaqiane, shikiste e qinaniste, të mbrohet e shpëtohet ajo që mund të shpëtohet, duke u munduar të bëhet edhe viktimë. E ka të lehtë edhe të vepron, sepse LDK-në e bleu për dy poste e pesë para, ushtrinë që sdo ta bën ushtri e ka të veten,bashkë me policinë shikiane dhe mafioze, sistemin qeverisës e deri te portirët e spitaleve dhe internateve që i bleu me vende pune e të cilëve u dha autoritet më të madh se të drejtorëve, ai sot luan me atdheun dhe popullin por edhe me BN si maca me miun. Më së shumti është duke luajtur lojen „maca-miu“, me shokët e tij dhe bashkpuntorët, që disa i djegu më heret e disa pak më të mëdhenjë i la me i djegë në momente të caktuara kur i vyen me shpëtu vetëveten. 
LDK-së mirë ia bëri, por pritet të ia bëj edhe më „mirë“, saqë kukama nga dhimbjet ka me iu ndie, disave të mashtruarve për para e paste, aq larg sa do të dridhen edhe planetet rreth tokes. Hashmi nuk është çkado kriminel. Ky është gjarpër i rrëshqitshëm por edhe i lyer edhe me vaj ulliri, saqë zhdërvjelltësia e tij bëri që ti fus në kthetrat e tij edhe më të pathyeshmit, që ne mendonim. Pos vajit të ullirit, ky përdori edhe tlynin (mazën) e buallicave të marrë nga një farmë diku në Drenicë. Dikush më pyeti se a ndjehet rehat sot Hashimi? Po i thash, po, sepse krimineli se ka dert a bëhet keq a mirë. Ai do ta shpëton vetëveten, e për që bie shi gjaku se ka dert, se bëhen vërshime gjaku nuk ja ndien qoshja, më sa ja ndjeu për atdheun të cilin e bëri plojë duke e tkurrë e duke e vrimosur si copen e djathit të Miki Mausit, me enklava serbe në mbarë copen e Kosovës. 
Për tradhëtinë e LDK-së dhe antarsisë së saj, me koalicionin me PDK-në, dikush ka me u përgjegjë. Por, a do të jenë ata dy e tre, apo tridhjetë e katërdhjetë, unë se di. Se di, sepse më mire se ne, e dine ata që e bënë lojen e tradhtisë me strukturat e SHIK-ut dhe PDK-së.
Por, dëshiroj që të binden në fjalet e tyre që i thonin para koalicionit, se; Hasdhim Thaqi është kriminel.



18.10.16
Düren
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi