Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neser ne Kuc tubim madheshtor...Perfaqsues nga te gjitha trevat e Shqiperise

Shko poshtë

Neser ne Kuc tubim madheshtor...Perfaqsues nga te gjitha trevat e Shqiperise Empty Neser ne Kuc tubim madheshtor...Perfaqsues nga te gjitha trevat e Shqiperise

Mesazh nga Agim Gashi Sat Nov 21, 2009 3:12 pm

Neser ne Kuc tubim madheshtor...Perfaqsues nga te gjitha trevat e Shqiperise

Koncert me kengetare dhe grupet poilifonike te Laberise

Shoqatat Kulturore Atdhetare
“Labëria” dhe “Vëllazërimi Kuçiot”,
organizojnë në fshatin Kuç të Kurveleshit
më datë 21 nëntor 2009, ora 10.00,
Takim jubilar,
me rastin e 85-vjetorit të Kuvendit Zakonor të Labërisë,
i cili u mbajt në datat 28 nëntor - 4 dhjetor 1924 në Kuç të Kurveleshit.
Pas kësaj veprimtarie, SHKA “Labëria” do të zhvillojë punimet
e Kuvendit IV të saj dhe zgjedhjet e reja.
Programi


- Homazhe në Varrezat e Dëshmorëve.

- Takim Jubilar për 85-vjetorin e Kongresit Zakonor të Labërisë.

- Mbajtja e Kuvendit IV të Shoqatës Kulturore Atdhetare “Labëria” me rend dite:

- Fjala e hapjes, raporti, diskutime, shpallja e dhënia e titujve të nderit,

miratimi i ndryshimeve në statut, zgjedhja e Kryesisë së re.

- Zbulimi i memorialit përkujtimor për 85-vjetorin e Kongresit Zakonor të Labërisë.

- Program artistik nga grupe polifonike e këngëtarë të ndryshëm.

- Drekë për të ftuarit.

- Përcjellja e të ftuarve dhe delegatëve të Kuvendit IV të Shoqatës “Labëria”
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi