Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lediana Kapaj: Sa shumë dua!!

Shko poshtë

Lediana Kapaj: Sa shumë dua!! Empty Lediana Kapaj: Sa shumë dua!!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 02, 2009 11:47 pm

Lediana Kapaj: Sa shumë dua!! N744374599_2405
Lediana Kapaj: Sa shumë dua!!

Ju dua ju......sepse jeni brezi im,koha ime,sepse jeni njerez te gjeneracionit tim, ju dua sepse jeni te afert ne shpirtin tim.
Pa ekzistencen e dashurise,nuk mundem dot t'ju dua....nuk do te me ishit kaq simpatike!

Ju dua ju...sepse jeni te mrekullueshem,sepse jeni te urte dhe paqesor,sepse veproni mire.....sepse.....sepse.....!!

Ju dua ju....sepse jeni te vuajtur!.Neqoftese nuk do ishit,nuk do te shqetesohesha per ju dhe te mbaja brengen tuaj.Kur te mos jini me te tille,do t'ju harroj!!!!

Ju dua ju....sepse mendoni si une,doni çfare dua,dashuroni çfare dashuroj,sepse ka midis nesh gjithe kete harmoni,sepse ka midis nesh shume komplicitet!

Ju dua ju...sepse te dua me jep kenaqesi....!!

Ju desha pa ju njohur,pa ju shikuar,padashur,pa interesa,me pasterti.......ju desha.....pa mundur......ju dua sepse duhet te duash........!!

Ju dua ju sepse jeni yjet e dashurise........
Ju dua sepse jeni lindur per tu dashur....
Ju dua sepse ju me tregoni rrugen e zgjidhjes dhe shpetimit....
Ju dua sepse te duash ka vlere per mua...
Ju dua sepse jam mesuar qe te dua....
Ju dua se me doni....
Ju dua sepse ne kete jete po mos duash do te thote te jesh i vdekur....
Ju dua ju te gjalle sepse i jepni kuptim dhe gjalleri kesaj bote,dhe ju dua ju te vdekur sepse kini lene pas shenjen e ekzistences suaj...
Ju dua ju njerez se pa ju planeti yne do ishte bosh....
Ju dua sepse po te mos ishit ju nuk do kisha mundesine te njihja miqesine....
Ju dua ju zogj qe kendoni dhe ciceroni....
Ju dua ju shqiponja qe fluturoni kaq larg....sa do te desha te isha mikja juaj....
Ju dua ju lule sepse aq bukur kundermoni...............aq bukur lulezoni..
Dua...dua....detin dhe oqeanet....dua shkretetiren.....reren e lagur....reren e nxehte.....shiun,eren,stuhine,boren,.....te gjitha i dua....
Sa shume gjera qe dua...............!!!

E dua vendin ku kam lindur sepse kam lene nje shenje......
E dua origjinen time sepse ajo pushton nje pjese te historise sime...
E dua veren sepse eshte e nxehte.....
E dua detin sepse eshte ngjyre qielli dhe i paster....
E dua qiellin sepse eshte pafund.............
E dua jeten sepse eshte nje shanc....
E dua jeten sepse eshte enderr....
E dua jeten sepse eshte e cmuar....
E dua jeten sepse eshte nje mister....
E dua jeten sepse eshte vuajtje dhe gezim....
E dua jeten sepse eshte lufte....
E dua jeten sepse eshte nje aventure.....
E dua jeten sepse eshte lumturi....
E dua boten dhe njerezit.....sepse dua jeten!

Ju dua ju,njerezit e mi...ju dua per faktin se kemi kaluar kaq e kaq gjera bashke..
Ju dua sepse me duheni...ju dua sepse ju duhem...na duhet njeri tjetri...na duhet prania e njeriut....te jetosh ne vetmi, do te thote te mekatosh ndaj vetes...te jetosh ne vetmi, do te thote te mos e duash veten...te jetosh ne vetmi, do te thote te mos jetosh....prandaj ju dua"...te mire a te keqinj qofshi ju,o njerez qe me rrethoni....une ju dua"

Ahh...te dua ty!...te dua i dashur sepse me ben te ndihem mire....mire me boten qe me rrethon,mire me veshtiresine,mire me endrrat qe me fal,mire me ndjenjen fluturake te lumturise,qe per nje moment,duket sikur ka ndalur ne zemren time per te bere aty folene e perjetshme...!!
Me ben te ndihem mire me veten time....te dua sepse me ke falur kaq shume dashuri...kaq shume endrra...!:!
Kaq shume jete..te dua sepse je i vetmi qe me dhuron ndjenjat e tua pa kerkuar asgje ne kembim....je i vetmi qe me ke bere te kuptoj se, ç'do te thote te dashurosh pa kushte....ç'do te thote dashuri e paster...te dua edhe pse nje dashuri e tille ka ekzistuar vetem ne endrrat e mia dhe qe ti nuk ke ekzistuar kurre!

Dhe ty....te desha dhe te dua ty...ty vetem...sepse nuk mund te ndaloj ndjenjen,sado vetem fakti qe te dua me jep dhimbje!!


Lediana Kapaj
Lediana Kapaj: Sa shumë dua!! 13067_178280094599_744374599_2754468_745345_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi