Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë në Zvicër

Shko poshtë

Bashkimi  i Intelektualëve Shqiptarë  në  Zvicër Empty Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë në Zvicër

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 23, 2010 2:32 am


Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë në Zvicër është:Kundër procesit gjyqësor ndaj Albin Kurtit, liderit të VETVENDOSJES

Nëse misioni i Eulex-it vepron sipas porosive të UNMIK-ut, do të thot se në Kosovë, s`ka ardhur për të ndihmuar dhe zbatuar drejtësinë, por e ushqen dhe zhvillon padrejtësinë, siç bëri nëntë vite UNMIK-u.

Albin Kurti, qysh në fillim të themelimit të Lëvizjes „VETVENDOSJE“ me aktivistët dhe veprimtarët e saj, i kanë përcjellur veprimet e UNMIK-ut në vazhdimsi në të gjitha drejtimet, dhe me kohë kanë paralajmëruar për të gjitha pasojat që do të rrjedhin në Kosovë, duke dëshifruar shumë drejtë shkurtesën e [/b]UNMIK[b]-ut , në bazë të veprimit :

U

Nuk

Mirrem me

Interesat e

Kosovës.Dëshmi për këtë është:

Situata në Mitrovicën veriore, veprimi i strukturave paralele serbe, të organizuara nga Serbia, e të lejuara nga UNMIK-u dhe EULEX-i.

Nuk është e drejtë, njerëzore që Kosova të shëndrrohet në laborator për eksperimente, siç u veprue nëntë vite, nga administrata ndërkombëtare e OKB –UNMIK-u… e kjo të vazhdohet edhe nga EULEX-i.

Nëse Eulex-i mirret me gjykimin e Albin Kurtit, po vërtetohet se UNMIK-u, paska ndërruar, vetëm emër dhe uniformë.

Mos u merrni me Albin Kurtin, që e thot të vërtetën për situatën në Kosovë, në të gjitha drejtimet.

Nëse Eulex-i, nuk i dëgjon thirrjet e vazhdueshme, për të mos zhvilluar proces gjyqësor, kundër Albin Kurtit, lind dyshimi i bazuar se:

Qëllimet e këtij gjykimi politik, të sajuar qëllimisht, kanë prapavijë të caktuar, e për të gjitha pasojat që mund të rrjedhinë, kanë njohuri dhe dijeni sajuesit e tyre..!Dhe së fundi vetvetiu lind pyetja:Pse, vetëm shqiptarëve në Kosovë u ndalohet e drejta për VETVENDOSJE..?!

Për Kryesinë e BISHZ-së,

Abas Fejzullahi, kryetar Bernë, më 22 Shkurt 2010
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi