Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festivalim tradicional i komedisë

Shko poshtë

Festivalim tradicional i komedisë Empty Festivalim tradicional i komedisë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 09, 2010 2:19 am

FESTIVALI TRADICIONAL I KOMEDISË

7 – 11 QERSHOR 2010REPUBLIKA E KOSOVËSOranizator i këtij Festivali është Teatri Prosional “Sandër Prosi”, MitrovicëMë 7.VI.2010 (e hënë, në orën 19)

HAPJA SOLEMNE E FESTIVALIT

Eduard Oga “Lotaria Amerikane” në regji nga Xhemail Luta

Teatri i të Rinjve të Qytetit PrishtinëMë 8.VI.2010 (e martë , në orën 19)

Ilirjan B ezhani “Mysafiri i Mallkuar” në regji nga Muharrem Hoda

Teatri “Aleksandër Moisiu” - DardanëMë 8.VI.2010 (e mërkurë , në orën 19)

Kristo Floqi “Burri është Burrë” në regji nga Gani Veseli e Artan Ibishi

Tatri i të Rinjve-PreshevëMë 8.VI.2010 (e enjte, në orën 19)

Jusuf Kelemendi “Fakiri i Madhë” në regji nga Shaqir Bejta

Teatri i Qytetit “Naser Kodra” ShënderajMë 8.VI.2010 (e premete, në orën 19)

Lutsi Lepaja “Sor për Nesër” në regji nga Agron Gërguri

Teatri i Qytet – PodujevëKëtë Festival e ka përkrahur Ministria e Kulturës, Departamenti për Kulturë dhe DKRS, Sektroi i Kulturës - MitrovicëSponzor: Sh.p.k. “BAMEX”, D.P.T. “MENU&EDI”, BASTORE SPORTIVE “TOTO SPORT”, “LINDPROJEKT”

Për ribotim- Kadri Mani
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi