Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fronti Demokratik Fdbk: NJOFTIM-FRONTI DEMOKRATIK PËR BASHKIM KOMBËTAR DEGA ZVICËR

Shko poshtë

Fronti Demokratik Fdbk: NJOFTIM-FRONTI DEMOKRATIK PËR BASHKIM KOMBËTAR DEGA ZVICËR Empty Fronti Demokratik Fdbk: NJOFTIM-FRONTI DEMOKRATIK PËR BASHKIM KOMBËTAR DEGA ZVICËR

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jun 10, 2010 3:07 pm

Fronti Demokratik Fdbk: NJOFTIM-FRONTI DEMOKRATIK PËR BASHKIM KOMBËTAR DEGA ZVICËR 17076_101737846524241_100000640781445_49486_6162514_n

Fronti Demokratik Fdbk: NJOFTIM-FRONTI DEMOKRATIK PËR BASHKIM KOMBËTAR DEGA ZVICËR
Për takimin e Katërt
DEGES SE FDBK-se
në Zvicër


Të gjithë anëtarëve dhe simaptizantëve të Frontit Demokratik për Bashkim Kombëtar në Zvicër:

Mbledhja e tretë e Degës së FDBK-së, Dega në Zvicër do të zhvillohet në datën 13 qershor 2010 (ditën e dielë), duke filluar në orën 15.00, në lokalitetin: Restaurant Kreuz, Bertiswil& Samba-Chäller, Rosengartenstrasse 2, 6023 Rothenburg /LU

Rendi i Ditës së mbledhjes do të jetë:

1. Situata politike dhe kërkesat e Programit të FDBK-së dhe Kryesisë Qëndrore për zhvillimin e saj në trojet Etnike dhe në Diasporë.
2. Gjendja organizative e FDBK-së në Zvicër
3. Gjendja financiare dhe dorëzimi i rregullt i kotizacionit mujor për anëtarësinë e FDBK-së.
4. Problematika e degës së FDBK-së në Zvicër, e cila duhet të shtrohet në mbledhjen e përgjithëshme të Këshi;llit Mbarëkombëtar që do të mbahet në 26-27 qershor 2010 në Durrës.
5. Të ndryshme: Gjendja e përgatitjeve për progranin e përkujtimit të 30 vjetorit të Pranverës Studentore 1981. Përkrahja e aktivitetit dhe pjesmarrja nga strukturat e FDBK-së.

Për antarësinë e degës së FDBK-së pjesmarrja është e detyrueshme në bazë të normave statuore. Ftohen të marrin pjesë edhe simpatizantë dhe atdhetarë nga të gjitha kantonet në Zvicër.


Luzern, 4 Qershor 2010
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi