Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FTESE PER LEXUESIT E OBELISK-ut

Shko poshtë

FTESE PER LEXUESIT E OBELISK-ut Empty FTESE PER LEXUESIT E OBELISK-ut

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 09, 2010 1:24 am

FTESE PER LEXUESIT E OBELISK-ut 64672_152950521410885_143307189041885_244345_225778_n
FTESE PER LEXUESIT E OBELISK-ut

- Me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së studiuesit dhe veprimtarit arvanitas Aristidh P. Kolia, në bashkëpunim me Ministrinë e Turizmit Kulturës Rinisë dhe Sporteve, organizojmë mbledhjen përkujtimore ditën e Hënë me datë 11 tetor 2010 në orën 17:00 në sallën e kësaj ministrie në Tiranë.
Fjalën e rastit do ta mbajë K.Traboini me titull: "Aristidh Kolia-Rrënjet tona janë në Arbëri!", pas kësaj do të lexohet përshendetja e posaçme e studiuesit e veprimtarit arbëresh Antonio Bellusci, ndërsa miqtë e lexuesit e veprës së A.Kolias do të sjellin kujtimet e mbresat e tyre. Për pjesmarrësit shtëpia Botuese ADA do të shpërndaj falas botimin special të revistës "Obelisk" kushtuar Aristidh Kolias, personalitetit më të madh arvanitas të shekullit XX. Në pamundësi t'ju takojme të gjithëve për t'ju dhënë ftesën dorazi , ky njoftim të konsiderohet një ftesë për të gjitha ata që dëshërojnë të marrin pjesë në këtë përkujtimore. Nëse ndokush në pamundësi për t'u gjendur, dëshëron të përshëndes të pranishmit, marrim përsipër leximin e saj gjatë evinimentit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi