Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me nderime të larta, varroset polici Arben Sejdiu

Shko poshtë

Me nderime të larta, varroset polici Arben Sejdiu Empty Me nderime të larta, varroset polici Arben Sejdiu

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 24, 2010 7:20 pm

Me nderime të larta, varroset polici Arben Sejdiu


Me nderime të larta, varroset polici Arben Sejdiu Cermonia-mortore

Qytetarë të shumtë nga vise të ndryshme, kolegë, zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës, i kanë dhenë të mërkurën lamtumirën e fundit Arben Sejdiut, pjesëtarë i policisë së Kosovës i vrarë të hënën në Grabanicë të Klinës nga persona të panjohur.
“Në një shtet demokratik ku vritet polici, vritet demokracia e atij shteti”, ka thënë më këtë rast Hajredin Kuqi, zëvendëskryeministër i republikës së Kosovës. “Qeveria e republikës së Kosovës mburret me policinë sepse ajo është mbrojtëse e jetëve dhe familjeve tona, andaj vrasja e Arbenit duhet të shërbejë si motiv për vendosjen e rendit dhe ligjit”, është shprehur Kuqi, për të shtuar se “ne duhet ta vazhdojmë rrugën që ai e la në gjysme në mënyrë që në shtetin tonë të zotëroj rendi dhe qetësia publike”.
Ndërkohë, drejtori i Policisë së Kosovës, Reshat Maliqi, duke shprehur dhimbjen për humbjen e pjesëtarit të policisë, Arben Sejdiu tha se “vrasja e Arbenit ishte një vrasje e befasishme, si për familjen ashtu edhe për ne koleget e tij”.
“Policia e Kosovës ka humbur një polic të dalluar që punonte më përkushtim dhe profesionalizëm të lartë. Ishte shembull për të gjithë se si duhet të punohet në vendosjen e rendit dhe sundimit të ligjit. Ne si polici e Kosovës do të bëjmë të pamundurën që aktorët e këtij akti makabër të vendosën sa më parë para drejtësisë”, ka thënë më këtë rast Reshat Maliqi.
Ndërkohë, Sokol Bashota, kryetar i Klinës, theksoi se kjo është një ditë e rëndë për Klinën.
“Kjo ngjarje ka prekur thelë të gjithë qytetarët e kësaj komune. Duke ndarë dhimbjen e madhe më familjen Sejdiu, ju them se vepra e Arbenit do të shërbejë si gjurmë e pashlyer në kujtesën e çdo qytetari të Klinës”, tha Bashota.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi