Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ministri Makolli dënon aktet kriminale që ndodhën ne Zvicër

Shko poshtë

Ministri Makolli dënon aktet kriminale që ndodhën ne Zvicër Empty Ministri Makolli dënon aktet kriminale që ndodhën ne Zvicër

Mesazh nga Agim Gashi Fri Aug 19, 2011 12:11 am


Ministri Makolli dënon aktet kriminale që ndodhën ne Zvicër

Ministri Makolli dënon aktet kriminale që ndodhën ne Zvicër Ibrahim_Makolli_-_6

Ministri i Diasporës, Ibrahim Makolli përmes një letre drejtuar ambasadorit të Zvicrës në Kosovë, ka shprehur shqetësimin lidhur me rastet e fundit që kanë ndodhur në Zvicër, ku u plagos rëndë Karl Zingrich, anëtar i Swiss People’s Party, poashtu para disa ditësh u vra punonjësja e shërbimeve sociale në Pffafikon të Cyrihut.

"Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës është jashtëzakonisht e prekur rëndë dhe dënon ashpër këto akte vandale që u shkaktuan nga qytetarë me prejardhje nga Kosova.

Këto raste makabre, janë raste individuale kundër vlerave civilizuese dhe kundër traditës së popullit të Kosovës.

Na lejoni t’ia shprehim hidhërimin dhe indinjatën tonë të thellë popullit zviceran, qeverisë së shtetit të Zvicrës, duke i dëshiruar Zingrich shërim sa më të shpejtë ndërsa familjes së punonjëses së shërbimeve sociale ngushëllimet më të sinqerta", thuhet në letrën e ministrit Makolli.

Sipas Makollit, shteti i Zvicrës është pjesë e mijëra familjeve kosovare andaj çdo ngjarje tragjike që ndodh në këtë vend, populli kosovar e ndjen si të vetën.

Më tej në këtë letër shkruan se edhe këto ngjarje tragjike e kanë tronditur thellë çdo qytetarë të Kosovës, e cila kurrë nuk do të shkel mbi përkrahjen dhe ndihmesën që ia ka ofruar dhe vazhdon t’ia ofrojë shteti mik, Zvicra.

"Jemi të bindur se këto akte vandale me asgjë nuk do ta njollosin ndjenjën e thellë të kosovarëve për Zvicrën mike të shtetit tonë" përfundon letra e ministri Ibrahim Makolli
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi