Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jahjaga: Partitë të gjejnë unitetin për zbatimin e marrëveshjes

Shko poshtë

Jahjaga: Partitë të gjejnë unitetin për zbatimin e marrëveshjes Empty Jahjaga: Partitë të gjejnë unitetin për zbatimin e marrëveshjes

Mesazh nga Agim Gashi Thu Aug 30, 2012 2:30 pm

Jahjaga: Partitë të gjejnë unitetin për zbatimin e marrëveshjes


Jahjaga: Partitë të gjejnë unitetin për zbatimin e marrëveshjes Jahjaga11
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka përsëritur sot qëndrimin e saj se është përgjegjësi e liderëve të partive politike, që të gjejnë zgjidhje për marrëveshjen e tyre dhe se asaj nuk i lejohet të jap dorëheqje nga posti i saj si presidente.

“Është çështje e partive politike apo subjekteve politike, nënshkruesve të marrëveshjes politike, që të gjejnë modalitetin, që të gjejnë unitetin në zbatimin e kësaj marrëveshjeje".

"Dorëheqja nuk është e paraparë as me marrëveshjen politike, e as më amendamentet e propozuara kushtetuese. Nuk është e paraparë as me reformën kushtetuese dhe zgjedhore. Unë jam e përkushtuar të respektoj Kushtetutën dhe ligjet e vendit”, tha Jahjaga.

Këto komente presidentja i bëri pas takimit që pati me homologun e saj nga Shqipëria, Bujar Nishani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi