Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush po e harron Presidentin Rugova!?

Shko poshtë

Kush po e harron Presidentin Rugova!? Empty Kush po e harron Presidentin Rugova!?

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 26, 2012 7:09 pm

Kush po e harron Presidentin Rugova!?


Kush po e harron Presidentin Rugova!? Largea_rugova-jashari1353887434
Presidenti Rugova me gazetarë, në këmbë bëjnë roje Adem Jashari dhe Adnan Merovci, në Tiranë


A është e mundur që kaq shumë të jetë eklipsuar figura e Presidentit historik dr.Ibrahim Rugova, udhëheqësit të lëvizjes më të madhe dhe më të suksesshme shqiptare në shekullin që lamë pas, dhe mbase lëvizja më e suksesshme pas asaj të Skënderbeut, heroizmi dhe fitoret e tij dhe të shqiptarëve ishin shpresa e vetme e perëndimit për mbi 30 vjet me radhë, 1443-1478, kur ra përfundimisht mbretëria skenderbejane me rënien e Krujës. Si ka mundësi që të ‘mbijnë’ thuaja pafundësisht kryeheronj e heronj, aq sa disave u doli koha ta nxjerrin si një kryhero edhe ish udhëheqësin komunist të shqiptarëve në Kosovë, Fadil Hoxhën, duke ia bërë një nderim me vendosjen e një busti. Por, për Presidentin Rugova nuk u gjet as një bust, shtatore, as një emision televiziv, asnjë shkrim, veç në gazetën “Bota sot”. U përmend me dhjetëra herë edhe kryeheroi i luftës së fundit në Kosovë Adem Jashari. Por, ai ishte në shërbim të Presidentit Rugova, siç tregon kjo foto. BS
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi