Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haradinaj: Berisha më bëri një nder të madh

Shko poshtë

Haradinaj: Berisha më bëri një nder të madh Empty Haradinaj: Berisha më bëri një nder të madh

Mesazh nga Agim Gashi Thu Dec 06, 2012 12:06 am

Haradinaj: Berisha më bëri një nder të madh


Haradinaj: Berisha më bëri një nder të madh Largea_ramushi-ashow1354721472
Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka rrëfyer në “A Show” emocionet e lirimit të tij nga gjykata e Hagës.
“Nuk është se mu drodhën këmbët, por ke një lloj rrëqethje të caktuar,” thekson ai.
Haradinaj ka rrëfyer se tani po çmallet me njerëzit dhe tregon se është uruar nga shumica e politikanëve shqiptarë, transmeton tema.
“E para, unë kam traditë kur vizitoj Shqipërinë, t’i takoj çdoherë të gjithë. Kryeministri Berisha më telefonoi, më uroi e më ftoi me shkue. Kam përshëndetje edhe nga Rama dhe Topalli, Presidenti Nishani, të natyrave të ndryshme, ose kam folur, ose me sms. Meta ishte në familjen time, takoi babën dhe familjen. Këto janë një gjë e mirë. Ne në fund të fundit jemi shqiptarë. Me kryeministrin Berisha kemi krijuar një marrëdhënie, e cila është zhvillue, ka mbërritur në një nivel besimi dhe bashkëpunimi që është e mirë. Ai më bëri një nder të madh kur isha kryeministër në detyrë. Nënshkroi një marrëveshje mes dy partive, e cila në një mënyrë ishte respekt për mua dhe për atë që unë përfaqësoj”, rrëfen Haradinaj.
Përsa i përket bashkimit kombëtar ai është shprehur se: “Kjo nuk është një temë që flitet kur je në qejf apo kur je i mërzitur. Kjo është një temë me peshë tepër të madhe dhe kjo temë nuk mundet me u përfaqësue nga fjalët. Do të thotë që duhet të kemi kujdes”.
Ai ka shtuar se pretendimet e tij për të qenë kryeministër shpreson t’i realizojë sa më shpejt të jetë e mundur.
“Kjo është e vështirë. Do të punoj për t’u bërë sa më parë e sa më shpejt të jetë e mundur. Por mënyra për të marrë përgjegjësitë e vendit është një mënyrë me marrëveshje politike. Me një koalicion politik synoj të jem sërish në një periudhë sa më të afërt”, ka deklaruar Haradinaj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi