Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enver Sopjani kërcënon me “prerje koke” gazetarin e “Kohës Ditore”

Shko poshtë

Enver Sopjani kërcënon me “prerje koke” gazetarin e “Kohës Ditore” Empty Enver Sopjani kërcënon me “prerje koke” gazetarin e “Kohës Ditore”

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 07, 2012 11:24 pm

Enver Sopjani kërcënon me “prerje koke” gazetarin e “Kohës Ditore” F1_07enver-jpg1354866402

Enver Sopjani kërcënon me “prerje koke” gazetarin e “Kohës Ditore”

Prishtinë, 7 dhjetor – Profesori i Universitetit të Prizrenit, Enver Sopjani, ka kërcënuar të enjten gazetarin e “Kohës Ditore”, Vehbi Kajtazi “me prerje koke”. Ish-ushtruesi i rektorit të UPZ-së, Enver Sopjani, vëllai i rreshterit policor Naser Sopiani, i arrestuar më 21 nëntor, si i dyshuar për shpërdorim të pozitës zyrtare dhe marrje të ryshfetit së bashku me avokatin Bedri Krasniqi, këtë veprim e ka bërë për shkak të raportimit të gazetarit për arrestimin e vëllait të tij dhe gjykimin e tij në një rast tjetër si i akuzuar për rrahjen e një qytetari. Pavarësisht se gazetari e ka udhëzuar se për çdo pakënaqësi t’i drejtohet gjykatës, ai ka thënë se do ta ndjekë deri në fund, duke e sharë e kërcënuar me jetë.

“Kam me ta q... nanën, kam me ta pre kryet me zhiletë”, ka kërcënuar ai në restorantin “Rings” në Prishtinë. “Ju jeni kundër atyne që kanë luftu për këtë vend e ti e ke ik b... nuk ke nejt këtu. Ai ta ka çliru vendin e tash me shkru e me shpif”, ka vazhduar ai duke e sharë e fyer.

Gazetari ka raportuar rastin në Policinë e Kosovës të enjten si kanosje, si dhe ka njoftuar edhe prokurorin e EULEX-it, i cili po udhëheq hetimet kundër vëllait të tij, rreshterit policor Naser Sopjani.

Më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi