Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë

Shko poshtë

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Empty AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 11, 2013 4:52 pm

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë E419F856-C4B6-4FEF-9E4F-34A533F7EA55_mw1024_n_s
AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë
AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë 12.qershor99-Liria.ne.PrishtineAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë 12.06.99-Prishtine-Kujtim.nga.dita.e.liriseAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë 12.qershor99-puthja.e.liriseAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Welcome_730206

Nesër, më 12 qershor mbushen 14 vjet kur forcat e NAT-os definitivisht hynë në Prishtinë. Me këtë edhe´përfunduan sulmet e NATO-s kundër Serbisë, të cilat kishin nisur me 24 mars 1999 dhe kanë zgjatur 11 javë, respektivisht 78 ditë .


Gjatë këtyre ditëve të bombardimeve në pozicionet serbe në Serbi dhe Kosovë, Serbisë i ishte shkaktuar një dëm prej rreth 30 miliardë dollarë. Ka edhe vlerësime të jenë vrarë disa mijëra ushtarë serbë në Kosovë dhe Serbi. Sulmet janë kryer nga anijet luftarake amerikane nga Adriatiku dhe bazat ajrore italiane në Itali.
Bombardimet kanë përfunduar me miratimin rezolutës 12 44 të KS. Si rezultat ka pasuar largimi i forcave serbe nga Kosova dhe hyrja e trupave të NATO-s, dhe, fill më pas kthimi i mbi 800 mijë refugjatëve shqiptarë nga Kosova, të dëbuar më parë me dhunë nga ushtria serbe.
Në kuadër të KFOR në Kosovë në vitin 1999 kishin hyrë 37 mijë e 200 ushtarë nga 37 vende. Të parët ishin sulur forcat ruse që ishin në Bosnje.Ato muaren aeroportin që më vonë kishte probleme të dukshme.
Kosova dhe shqiptarët bënin gabime pas gabimeve, andaj sot kemi gjendjen kështu si e kemi, me Mitrovicen e ndarë e me shumë enklava!
Shpresojmë për një jetë më të mirë që do ta kenë gjeneratat në ardhmëri.Kur smund ta dij as dreqi!
AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Pervjetori-sot-10-vjet-nga-hyrja-e-trupave-nato-ne-kosoveAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë 3029497D-22A0-4BAD-9C70-A9B3C0CF148C_mw800_mh600AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Mbushen_10_vjet_nga_hyrja_e_naAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë 4CEB2B79-0A18-4703-9B83-899A2C191B8E_mw1024_n_sAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë _367547_cheers300AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Nato_668483
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Empty Re: AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 11, 2013 5:24 pm

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Rugova111
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Empty Re: AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 11, 2013 5:30 pm

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Nato_flamuje1AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Komandanti-Legjendar-i-U%25C3%2587K-s%25C3%25AB,-Adem-JashariAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Adem_JashariAGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Adem_Jashari
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë Empty Re: AGIM GASHI:12 Qershor 1999-Prishtinë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi