Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit”

Shko poshtë

Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit” Empty Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit”

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 25, 2014 10:04 pm

Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit”


Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit” Mitrovicaaa111111Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar si zotni mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit”
 
Shqiptaret e Mitrovicës ishi më trima në vitin 1915 (shiko foton, bile edhe me vulën e kralit serb) të  cilet edhe kohën e kralit (mbretit) e kralive serbe ecnin me tirqi e plisë te bardhë mbi urën e Ibrit, kurse sot pulë, pulë… Po, po pritni se bashkohet Mitrovica me deklarata….kur të bojnë qarri dardha..m’sa a bashkohet e Lugina e Preshevës me Kosovën. Që historia fatkeqesisht e ka treguar të kundertën, ka shkuar sot agjencia e lajmeve “Presheva jonë” e cila ka zbuluar nje fotografi të vitit 1915 ku shifen shqiptaret duke qarkulluar lirshëm si zotni mbi urën e Ibrit në Mitrovicë. Kurse sot, aty nuk leviz dot kembe shqiptari aty ketu ndonjë polic, paramilitarë serbë apo ndonje qen..Shqiptaret ishin më trima në vitin 1915 shiko foton e Mitrovicës..Burrat me tirqi e plise të bardhe duke kaluar mbi urën e Ibrit në kohën e “kralit” 1372209109-mitrovica-a-tale-of-two-cities_2193669

PJ
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi