Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jul 04, 2014 7:50 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE!

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10411861_10152781571753488_7606159022963332975_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10501891_10152781324893488_1915765821225018686_n
Tre protestues përfundojnë në Spitalin e qytetit


(E plotësuar)- Kaos në rrugët në Shkup, policët janë treguar shumë brutal ndaj protestuesve shqiptar duke përdorur dhunë dhe shok bomba me të cilat gjuanin pandërprerë.
Në fotografitë e mëposhtme shihet edhe brutaliteti i policëve maqedonas duke rrahur dhe arrestuar shqiptarët të cilët po protestonin për rastin Monstra.
Policia ka përdorur gaz lotsjellës, shok bomba dhe ujë me presion për të ndaluar protestuesit. Bëhet editur se janë lënduar disa protestues shqiptar, poashtu edhe dy policë.
Numër i madh i protestuesve aktualisht janë drejtuar nga xhamia Jahja Pasha, nga ku edhe filloi protesta.
Protestuesit janë tërhequr kah xhamia Jahja Pasha, dhe policia pa pushim po përdor shok bomba dhe gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit.
Policia ka përdorur dhunë ndaj protestuesve madje edhe ka arrestuar disa prej tyre.
Sipas burimeve jo zyrtare bëhet e ditur se ka disa protestues të lënduar edhe dy policë.

Ambulanca disa herë gjatë protestave të sotme ka lëvizur ku ishte masa e protestuesve dhe shumë herë ambulanca ka ardhur në Qendrën Klinike dhe përsëri ka shkuar në vendngjarje.
Tani për tani nuk mund të japim informacion se sa të lënduar ka në mesin e protestuesve.
Ministria e Punëve të Brendshme, teksa vazhdon aksioni dhe protesta, nuk do të dalë me një numër zyrtar të policëve të plagosur.
Kaos para gjykatës, ka edhe të arrestuar, intervenon edhe ndihma e shpejtë
Tre protestues të lënduar fillimisht janë dërguar në ambulanten e Bit Pazarit, mirëpo për shkak të zhvillimeve menjëherë me vetura private janë transferuar në Spitalin e qytetit.
Për më shumë se një orë po zgjat përplasja mes policisë dhe protestuesve përgjatë tregut të Bit Pazarit. Policia ka arrestuar dhjetëra persona…Protesta po mbahet në shenjë pakënaqësia ndaj dënimit të përjetshëm javën e kaluar të gjashtë shqiptarëve për rastin “Monstra”.
Policia ndaj protestuesve ka përdorur edhe hedhës uji për të tentuar të largojë masën e protestuesve që ata të pengohen pastaj të kthehen para Gjykatës penale.
Në terren kanë intervenuar edhe Ndihma e shpejtë tek Q.T. “Mavrovasja” ndërsa tek gjykatat ka qenë kaos i vërtetë- në gjitha anët është gjuajtur me gurrë, ndërsa janë rrokullisur edhe kontejnerë.
Janë arrestuar disa nga protestuesit, ndërsa ka disa policisë të lënduar po dhe nga ana e protestuesve. Vetura të Ndihmës së shpejtë kanë arritur në Qendrën klinike.
Policia është përleshur me protestuesit duke i gjuajtur me gazlotesjelles dhe topa uji. Ndjekja ka vazhduar edhe tek qendra tregtare ”Mavrovka” me ç`rast si rezultat i gjuajtjes me topa uji jane thyer disa xhama ne qendren tregtare ”Mavrovasja”. Gjatë këtyre përleshjeve janë rrëzuar kontejner të shumtë.
Qindra e mijëra qytetarë nisen marshimin nga Çairçanja për të shprehur revoltën e tyre kundër padrejtësive.Revolta e tyre lidhet me dënimin me "burg përjetë" për 6 shqiptarë, edhe pse ndaj tyre nuk ka patur prova.


DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Xxl_maqedoni-5s-11404488058
DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO ProtestamaqeDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Protestamaqe1DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Protestamaqe2DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa7DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,16641813_303,00DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO ZgjohuDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa1DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa3DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa2DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa4

Protestues e policë, mbajeni qetësinë!
Sot pritet të mbahen protesta kundër vendimit gjyqësor në rastin "Monstra", ndërkohë që po diskutohet për atë se kush po qëndron prapa organizimit të tyre dhe si të mbahen nën kontroll për të mos lejuar eskalimin e situatës.
Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) raporton se politikanët kryesorë në Maqedoni janë duke heshtur plotësisht për këto protesta. Një burim nga Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka thënë për BIRN se pakënaqësitë në radhët e qytetarëve shqiptarë janë shumë të larta, prandaj duhet pasur shumë kujdes që gjërat të mos dalin nga kontrolli.
Ndërkohë, edhe organizata joqeveritare "Civil", ka bërë thirrje për qetësi edhe nga protestuesit edhe nga qytetarët.
“Tashmë kur protesta është shpallur ne bëjmë thirrje për të respektuar të drejtën e protestave paqësore", ka deklaruar Xhabir Deralla nga "Civil".

Në anën tjetër, një porosi me SMS ka filluar t’iu arrijë qytetarëve të Shkupit mëngjesin e sotëm me përmbajtje që të mos dalin në protestën e sotme që është paralajmëruar kundër padrejtësive, diskriminimit dhe dënimeve pa dëshmi ndaj shqiptarëve.
DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa5DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa8DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa6DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Shihesaqa9
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jul 04, 2014 8:21 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 1381370_10152781295193488_40068966064425192_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10487425_10152781237873488_1191011760260365158_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10494594_10152781135258488_6685286853681610241_n

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10517470_10152781091148488_5439034795282035380_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10442518_10152781078543488_6169091820043404559_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 1551583_10152781064993488_154404513102696307_n
DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10382831_10152781047563488_7510526682384142628_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 936046_10152781020528488_4313951231207171692_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10527503_10152781003738488_3980679185346227519_nDHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10530794_10152780971673488_5180498518209571262_n

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10502217_10152780936148488_2318755009683704998_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 05, 2014 12:05 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Largea_alisetar-ramadani1404544359
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 05, 2014 12:09 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Xxl_mk-690344477702598_4940009192884878511_n1404551271
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 05, 2014 12:29 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,17759249_303,00DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,17759247_401,00DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,17759250_303,00DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,17759248_403,00
DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 0,,17759249_403,00
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 05, 2014 1:08 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10403177_424457541030821_8616604673988528359_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jul 13, 2014 12:12 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO U2_kiesitt
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Policia maqedone masakron shqiptaret ne burgje!

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jul 31, 2014 9:29 pm

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO 10478684_723023274399930_7890233671317196076_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO Empty Re: DHUNA SLLAVO-MAQEDONASE NDAJ SHQIPTARËVE-FOTO DHE VIDEO

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi