Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyseni: Mos ikni jashtë, do të ktheheni më të varfër

Shko poshtë

Hyseni: Mos ikni jashtë, do të ktheheni më të varfër Empty Hyseni: Mos ikni jashtë, do të ktheheni më të varfër

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 17, 2014 6:04 pm

Hyseni: Mos ikni jashtë, do të ktheheni më të varfër


Hyseni: Mos ikni jashtë, do të ktheheni më të varfër Largea_dsc_0050-jpg1418817536
Foto: Bota sot


Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, është takuar ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, Angelika Viets dhe ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Johann Brieger.
Gjatë takimit, Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni tha se qeveria është e njoftuar për migrimin ilegal dhe qytetarët po shpenzojnë kot e nuk iu garantohet azil.
“Qeveria është e njoftuar për migrimin ilegal andaj do e marrim të gjitha masat. Ju bëjmë apel qytetarëve që të mos bien pre e matrapazëve sepse vetëm do të shpenzoni kot dhe nuk iu garantohet azil por do të ktheheni më të varfër sesa që keni shkuar. Ndërsa për kriminelet kam një mesazh do të keni punë me rendin dhe ligjin”, tha Hyseni.
Po ashtu, Hyseni tha se prioritet do te jete lufta kundër krimit te organizuar, korrupsionit, kundër tregtimit me njerëz dhe migrimit te paligjshëm.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi