Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selim Hasanaj: Njoftim për lexuesin e zemrashqiptare.net

Shko poshtë

Selim Hasanaj: Njoftim për lexuesin e zemrashqiptare.net Empty Selim Hasanaj: Njoftim për lexuesin e zemrashqiptare.net

Mesazh nga Agim Gashi Wed Sep 23, 2009 2:21 am



Selim Hasanaj: Njoftim për lexuesin e zemrashqiptare.net U1_SelimHasanajNJOFTIM PER LEXUESIN E ZEMRASHQIPTARE.NET

Nga Selim Hasanaj

Kohve të fundit në faqen e kombtares ma të mirë zemrashqitare.net gjegjësishtë neper komentet e artikujve të botuem aty, kanë qarkullue dhe po qarkullojnë shpifje dhe rrena të llojllojshme dhe të paskrupullta per disa nga opinionistet e kësaj faqeje të mrekullueshme. Shtriganat e tillë qyqar të cilet e gjuejn gurin dhe mshefin doren sepse gjithmon paraqiten ose anonim ose me nofka dhe pseudonime, atyne thue se nuk u mjaftonë kjo, ata po dergojnë edhe letra me permbajtje idiote, poshtruese dhe teper teper kriminele neper miqet dhe koleget e personave të caktuem. Jemi deshmitarë se si shkarravit, Tano Turku per mue e unë deri sot këti njeriu asnjiherë nuk ja kamë permend as emnin sepse nuk e njoh dhe me njerz mister unë nuk mirrem, jemi deshmitarë per qarkoren që e lëshojë në qarkullim Veton Podguri të cilen per ta shpernda këtë qarkore islamiste kerrcnuese e ndihmojë Ismet Hasani me vendbanim në Hässlehlm të Suedisë. Kur ju derguen Ismetit disa letra që ta merr veten me të mirë , ky njeri jo vetem i smut, cka verteë asht, por edhe i lig fillojë me shkrue me nofka dhe pseudonime. Pra nga legaliteti u fut në ilegalitet edhe ky ish EKSPERT LIGJOR I KRIMEVE EKONOMIKE NË KOSOVË NË KOHEN E PUSHTIMIT MILLOSHEVIQIAN!!!
Tash u ba EKSPERT per thash e thana dhe intriga tue sulmue e intrigue njerzit gjithandej pa i pas ata ati as ma të voglin borq.
Veq këtyne asht edhe njifar krijese mistrece që po paraqitet me nofken NJOMZA dhe ky njomzak shkruen rrena e pallavra dhe ato ua dergon njerzve, e-post adresat e të cileve aksidentalisht apo me mashtrim i ka sigurue. Ky njeri ka shpernda nji shkresë të cilen pa dyshim e ka sajue vetë dhe ate e ka dergue tek disa miq të mi gjithandej ku i kamë.
Fjala asht per nji leter të cilen gjoja e paska ba publike zyrtari per informata i LIDHJES DEMOKRATIKE TË DARDANISË z. Avni Gashi dhe në atë leter mes tjerash shkruen se: Akademik Nexhat Daci ka largue nga antarsia e LDD-së z. Selim Hasanaj ish Kryetar i Degës së kësaj partie në Norvegji per shkak të paraqitjeve të z. Selim Hasanaj në disa veb faqe të internetit dhe edhe pas nji letre dhe kerkese të Myftiut të Kosovës Naim Ternava dergue Dacit ,leter kjo ku myftiu Naim Ternava i ankohet Nexhat Dacit per shkrimet antiislamiste të Selim Hasanaj dhe Akademik Nexhat Daci per këtë shkarkon nga posti i Kryetarit të degës në Norvegji dhe perjashton edhe nga antarsia z.Selim Hasanaj, andaj ky ma nuk asht as antarë i LDD-së ... etj, etj.
Unë Selim Hasanaj ish Kryetar dhe edhe themelues i Degës së LDD-së në Norvegji i referohem letres time të botueme pikrisht në zemrashqiptare.net (Klikoni këtu) në prill të vitit 2008 ku unë pa asnji kusht publikisht jap dorheqje nga posti i Kryetarit të Degës së LDD-së per Norvegji si dhe nga antarsia në këtë parti. Arsyeja asht e shkrueme në nji tekst bukur të gjatë dhe atë leter dorheqje e kamë dergue të njejten ditë edhe te Koordinatori me Degët e LDD-së z. Hajrush Baraliu , Kryesisë së LDD-së, kryetarve të degve të diaspores së LDDsë dhe disa miqve të mi nga jeta private. Atë leter mes tjerve e ka komentue duke e mbeshtet veq tjerve edhe z. Kadri Osmani ish Kryeredaktor i zemrashqiptare.net.dhe ajo asht e botueme në arhiven e zemrashqiptare.net.
Pra unë kështu publikisht e demantojë rrenen e Njomza.. njomzakut sepse kamë faktet se Selim Hasanaj asht largue vetë nga antarsia, dhe nga posti partiak në LDD. Ti o njomzak po RRRRRREEEEEENNNNNNË.
Poashtu e lusë z. Avni Gashi që nese ajo leter ( të cilen Njomza. po e shperndan) nuk asht shkrue nga ai le ta banë nji shkrim demantues. Ke obligim moral zoti Avni Gashi per ta ba këtë sepse nji mistrec misterioz po shperndan trakte të firmosuna me emnin tand. A nese e ke shkrue Ti z. Avni Gashi dhe ate e ka gjetë diku ky far mistreci NJOMZA dhe tash po e shperndan, unë publikisht po të thamë se ke RREJTË TI Z. AVNI GASHI. Publikisht e thamë se po qe e vertetë se pas ankesave të Naim Ternaves juve në Kryesinë e partisë LDD edhe mund të keni pas farë debati dhe të keni marr nji vendim të till kunder
meje unë vetem ju kisha lutë që per hirë të opinionit dhe të vertetes ta bani publike se Selim Hasanaj dha dorheqje dhe ajo ati ju pranue pa asnji kusht. Pra nese asht e vertetë permbajtja e letres qarkore të NJOMZA-së unë edhe njiherë ndihem krenar se nuhata me kohë momentin per të ik nga nji parti që gojen eka plot DR IBRAHIM RUGOVË, PLOT AMERIKË E EVROPË ndersa KOKEN E KA NË MEKE E STAMBOLL. Nese Avni Gashi nuk e sqaron këtë rrenë që edhe mund të jet trillim i vertetë i dalun nga juve unë pa hezitim do e baj publike skandalin e vitit të kaluem në Bern, ku nga kreu i LDD-së u derdhen lotë pse atje në Prishtinë rinia laget neper trotuare tue e falë namazin e bajramit dhe askush nuk qan kokën ndersa per KATEDRALE per nji minoritet njerzish po shpenzohen milionat. Kamë fakte per këtë, kamë deshmitarë dhe inqizim në minikasetofonin tim gazetaresk. Dhe edhe kjo ishte nji nga arsyet ma të forta që u deshprova në dhe vendosa të ik nga partia LDD.
Kaq per miqet dhe dashamiret e mi dhe të zemrashqiptare.net

Selim M. Hasanaj
Sarpsborg
Norvegji
22.09.2009
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi