Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konflikt i Pulës dhe Lules

Shko poshtë

Konflikt i Pulës dhe Lules Empty Konflikt i Pulës dhe Lules

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 29, 2009 11:30 pm

Konflikt i Pulës dhe Lules 07_fisnik_dobreci--drejtoresha_e_termokosit_fllanza_pula311-490x320

Konflikt i piepst dhe Lules

Fëllanza Pula, drejtoreshë e Termokosit në Prishtina ka larguar nga Puna pa paralajmërim katër persona. Njëra prej Reifen, Luljeta Muçolli, thotë se është larguar pasi që ka pas dijeni per te gjitha dallaveret e drejtoreshës. Për pohimet e saj ajo tregon dëshmi.

Nga Besiana Xharra

Drejtoresha e Termokosit, Fëllanza Pula, merr dy rroga në muaj nga ky vend, njëra i del në banken NLB - Prishtina dhe në tjetra ProCredit Bank.

Gazeta posedon faturat e dy bankave ku në njërën prej Reifen tregohet per se muajin 3 mars 2009 në të konto Fëllanza piepst në banken NLB ka dal rroga prej 700 eurove. Ne te njëjtën Datum rrogë Tjeter Emer. Ne te saj ka dal në ProCredit Bank në vlerë prej 2,149.37 (dy mije e 149 euro e 37 cente).

Pastaj fatura Tjeter po ashtu e këtyre dy bankave tregon se ne muajin Qershor të këtij nga viti Termokosi i kane dal 1000 Euro, ndërsa në Procredit po në të njëjtën zeitpunkt i kane dal 2, 149,37 Euro.

Pra, Shuma asnjëherë nuk është e njëjtë në NLB.

Të gjitha Keto i tregon njëra prej punëtorëve të Termokosit e cila është larguar nga Puna, pasi që sipas saj ka pasur Ne te dore gjitha dallaveret e drejtoreshës.

"Mua më ka largu nga Puna sepse i kam pas Ne te dore gjitha Keto fatura dhe të shumë tjera", shprehet për Gazete Luljeta Muçolli e cila që në muajin Korrik është larguar nga Termokosi ku Pro 9 ka punuar si vite kontabiliste.

"Stau NIS pro pune si Cdo dite Tjeter dhe pa kurrfarë paralajmërimi dy roje më kane dal përpara dhe nuk më kane lene mir hy. Rojeve u dilnin viel nga Syte prej marres pasi që mir njihnin si punëtore të Vjetėr dhe të ishin detyruar ta bëjnë një GJE të Tille ", thotë Muçolli. Rojet, sipas saj mir keqardhje i kishin thene se kane urdhër të cilin duhet ta zbatojnë.

Me rregullore të Termokosit dhe të Cdo institucioni publik, punëdhënësi duhet të lajmëroi tre muaj më Heret punëtorin për shkëputje kontratës. Ndërsa, Luljeta bashkë mir 3 persona tjerë mir 1 Korrik jane larguar nga Puna mir paralajmërimin e vetem që iu është thene se 'atyre që nuk ju vazhdohet kontrata nuk e vazhdojnë punën', thotë Muçolli.

E mllefosur punëtore e Vjetėr e Termokosit, Muçolli, thotë se do t'i tregojë të gjitha dallaveret që drejtoresha Pula i ben brenda institucionit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi