Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni

Shko poshtë

Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni Empty Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni

Mesazh nga Agim Gashi Wed Oct 14, 2009 1:41 am

Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni 8720_100170806669725_100000304171597_1813_1018694_s

Xun Çetta
Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni

Ka sa kohë që nga vërtetë nuk jam lajmëruar,por arsyet janë të shumta e njëra nder kryesoret pse unë jam rralluar në dërgesa është fakti se po merrem me ca përgatitje përmbledhjesh si dhe kohët e fundit atë kohë qe kisha për E. Mail letra publike tani atë po e shpenzoj në www.facbook.com--- ku jam i anëtarësuar dhe aty i keni pak komunikime aktualisht,keni pak foto nga albumi,pak tekste më pas do i keni pak video dokumentar etj.

Tani pa humbur kohë unë po përpiqem të i bëj vetëm pak përmbledhje të komunikimeve dhe komentimeve nga facbook-u ku kam kaluar andej pa ju harruar ju të nderuar të cilëve po ju ftoj të vini në www.facbook.com------- ku shumë nga ju veç i gjeta atje.

Përmbledhjet e zgjeruara çfarë po i bëj,uroj te vijnë ditë më të mira për të i publikuar ato në tjera hapësira mediash.

PS.

Gjithë ata ose ato të cilët do donin ta publikonin ndonjë pjesë nga gjithë ky material i shkapërderdhur,ju mund ta bëni këtë për çka shumë nga ju qe keni ueb faqe dhe me keni publikuar rregullisht,tani u kërkoj falje pse materiali është i shkapërderdhur por mbetëm më shpresë se shpejt do ju dërgoj artikuj.

Ju përshëndet dhe uron gjithë të mirat Xuni

Më 13.10.09

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Komenti im mbi punimet e Sylë Mujës të plasuara në facbook :

Më 28.09.09 –dhe tani --01.10.09

Mjerë aj qe rrinë dhe nuk len gjurmë në këto rrugët tona pa dallim kushteve dhe rrethanave në te cilat po kalon kombi ynë. Kjo çfarë them nuk fyen popullatën e rëndomt dhe jo krijuese,por ata te cilët kanë mundësi të ndihmojnë për të lenë gjurmët e kësaj rezistence kaq titanike te popullit tonë.

Sylës i uroj punë të mbarë në këtë fushë veprimi ku pa dyshim do mbesin gjurmë për brezat qe vijnë dhe më gjerë aq më tepër kur faktori njeri po plogështohet para zhvillimit teknologjik.

Uron dhe përshëndet Xuni

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 29.09.09

Vetëm ca foto nga Foto ditari
Sqarim:
Tani në procedurë të shpejt mora vetëm këto pakë foto nga ditari im Album,me shpresë se do të njiheni në pika të shkurtra me jetën time duke ju paralajmëruar në faktin se një foto këtu ka len 100 foto atje nga është bartur kjo.

Foto takime shokësh në aktivitete,tani kësaj radhe nuk po barti me shpresë se ato do të jenë në forma më profesionale. Edhe më kaq mbetëm me shpresë se me këto foto kam arritur sado pak te ju njoftoj me për se afërmi mbi personalitetin tim.

Ju përshëndet Xuni

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Më 31.09.09-

Avdulla Kenaci

Xun, ti je një arkivist i shquar jo vetëm për vete, por edhe për te tjerët, urime!

Përgjigje :

Xun Çetta Më 31.09.09-

Përshëndetje z.Kenaqi. Unë ju falënderoj për vlerësimet qe keni për mua dhe arkivin tim,njëherit ju garantoj se vlerësimet tuaja sot,ato do dalin shumë te sakta nesër sapo të fillon publikimi i tyre dhe shërimi i plagëve për ta bërë arkivin. Tani në këtë Ueb faqe jam fillestar por shpresoj se do gjejë kohen dhe pasqyroj vetëm disa të pa njohura deri më tani.
Juve dhe gjithë anëtarët e Facbook-ut ju përshëndes dhe uroj shëndet e punë të pa ndashme drejt qëllimeve tona mbi të gjitha njerëzore ngase me të pa njerëzit as çështja kombëtare nuk po avancohej.


Dje në orën 9:27.PD · Fshije

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Avdulla Kenaci la komentin rreth 1 foto të albumit ...‏

0 2. Oktober 2009 00:15:17


Xun, kujdes me fotot qe publikon ne facbook, ato kane vlera te jashtëzakonshme dhe me se pari do t'i grabitin revistat e gazetat, mandej historiane, matrapazë, etj. Nuk lëshohet kështu ne publik arkivi, ai është pasuri e madhe edhe për bijtë e tu.


Përgjigje :

Shumë i nderuar z. Kenaçi

Vërejtja juaj këshillë për mua është shumë e qëlluar dhe dashamirëse ,e kuptoj si të tillë aq më tepër kur dihet fakti se ju jeni një një publicistë dhe gazetar me përvojat më të mëdha si rrallë kush tjetër.

Thënë të vërtetën unë gjithë çfarë po publikoj këtu po edhe më parë siç edhe mund te kupton çdo ai i cili njeh arkivin tim,nuk me dukët se po lëndojë apo japi rastin dikujt qe ta shpërdor arkivin tim,këto pjesë nga ditari janë fare periferike dhe pa ndonjë rëndësi të veçantë përjashtuar pakëz ato dëshmi të dërgesave sa për të sqaruar se sa më pedantëllak dhe në mënyrë protokollare kam vepruar.

Janë pastaj më rëndësi këto nga materialët gjyqësore por jo se po ma prishin arkivin të cilin e ruaj me fanatizëm për ditët më të mira nga këto tani me plotë matrapazë publicistikë siç me të drejtë me sygjeroni qe të kemë kujdesë. Dëgjofsha mirë për ju dhe punën qe bëni me bindje se janë punë tonat te përbashkëta në arat tona

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 01.10.09-

Halil Matoshi –në facbook :

Ne pyetjen e gazetarëve per zv/kryeministrin e Kosovës, se a eshte e vertete se ju i keni rene vije te kuqe emrit te Halil Matoshit, si kandidat i nominuar nga shoqeria civile per bordin e RTK-se, ai u eshte pergjigjur sot: "Kam respekt per Hali...lin, por une nuk i komentoj deklaratat e atyre qe qe kane pozite me te ulet shoqerore se sa unë..." A me kesh me kete injorancë a me u tutë ?

Komenti :

Xuni-01.10.09--

As me u qesh dhe as me u frikësuar më këtë skandal përgjigje,por do duhej menduar mirë në faktin se publicist,analist dhe gazetar si Halili pa dashur ta fyej atë,kanë bërë qe të na vijnë njerëz të pa përgatitur intelektualist dhe aspak diplomat.

Kjo përgjigje nuk paska qenë injorim por vetë denim në politikë e diplomaci më çka nëse vërtet ka ndodh kjo dhe vazhdon kështu ai do duhej te bëhet gati për një kontroll,nuk po them psikiatrike por sociologjike.

Xun çetta

PS.

Fjala ishte për ngritje politiko-diplomatike ngase intelektualist edhe nuk i mungon kjo ndritje.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 01.10.09

Më nderime redaksi e Facbook-ut,pyetja juaj në faqen e rregullt ku rregullisht pyet:

çfarë ke në mendje ?

Kjo nuk po tingëllon bash qartë se për çfarë është fjala,është fjala për mendim aktual,për mesazh,thirrje,plasim artikujsh a çfarë te bënë njeriu.

Por unë mendoj,se njeriu duhet punuar për ditë e për natë,në dimër dhe verë pa marr parasysh se ke hapësira publikimi apo nuk ke,pa varësisht se te i sabotojnë apo gjurmojnë veprat tua,të i sabotojnë qofshin gazeta,radio apo TV ato. Obligim veja vetës qe të punosh dhe krijosh mundësisht më ndërgjegje se po punon mirë.

Të punosh e veprosh dhe përmbledhësh ato si vepra,në momentet e fundit gjithsesi e gjënë mënyrën se si ta bësh një vepër të fundit për të cilën deshe apo jo,mediat do detyrohen të jenë aty dhe nga aj moment fillon dhe pasqyrohet e vërteta e fshehur.

Xun çetta

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Abedin Mulaj komentin 1 foto të albumit tim...‏

01. Oktober 2009 23:31:56

Te lumtë z.Qeta për këto fotografie qe ike ruajt,ta kam shume lakmi,them këshut se mua te gjitha me janë djegur gjate luftës,por këto tuat po i përjetoj si te ishin e mijat.
Më respekt-Abedini

Pas mes nate 02.10.09-


Përshëndetje z.Mulaj

FLM për mesazhin kaq të ndeshem dhe me vjen shumë keq për fatin e fotove tuaja të cilat si shumë foto në Kosovë i mori flaka e tiranit Millosheviq dhe Serbisë si vrastare e shekullit tonë.

Unë për dokumentacion qofshin ato shkrime,foto,audio apo video thënë të vërtetën jam tmerrësisht i kujdesshëm dhe siç kam thën edhe në fillim te albumeve në këtë faqe :një foto e bartur këtu ka lënë 100 atje nga e kam bartur,pra në arkivin tim. Sidoqoftë ju falënderoj dhe uroj gjithë të mirat

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Koco Danaj

Po shtohen kosovaret, po shtohen leberit, po shtohen camet, po shtohen geget, po shtohen tosket, pra po shtohen otomanet. Por po pakesohen shqiptaret. Ka vetem nje rrugedalje, bashkimi ishqiptareve ne nje shtet te vetem te quajtur Shqiperi Natyrale. ...Preferoj qofte edhe emertimin nacionalist, por kurrsesi rikthimin ne shekullin e 19 te cilin po na e perkrah edhe BE

Koment:

Xuni 02.09.09-

Përshëndetje i nderuar z. Danaj

Mendoj se njihem me veprimtarin tuaj qysh herët madje edhe për mes ca ish Shokëve tuaj në Zvicër e kryesisht kur ishe këtu në Luzern pa lakuar emra shokësh,shokë këta të cilët tani nuk janë në këtë vi politike në të cilën ju i ftoni shqiptarët.

Koço,besoj se i ke mësuar parimet e mia,pra edhe kur jam 100 % në pajtim me thirrjen tuaj,unë tani nuk po mundem me shpreh asgjë jo vetëm në raport me ju qe jeni shumë konkret dhe i kapshëm,por as me vëllain tim i cili ka sakrifikuar për këto ideale,madje as edhe babai im po të ngrihej nga varri dhe të bënë thirrjet siç ka dit dhe ka mund ai,unë prap pa u ulur dhe projektuar gjërat,nuk jam ne gjendje më,që të ja futi blanko vetëm përse tjetri po me shkon për idealët e shpirtit tim.

Përvojat dhe krejt çfarë kam përjetuar me Forume Demokratike(FD),Forum gjithë partiak për unitet kombëtar (FGJUK) Këshillin koordinus te Partive Politike,thirrjen për Kuvendin e pajtimit dhe bashkimit Kombëtar te Qosjës dhe Petar Lalai,Levizjën demokratike të Bashkimit Kombëtar me qendër në Tiranë në krye më Hazir Shalën,Lazër Radin etj,Takomin e Tetova 1-2 dhe Tirana 1 vazhdim i takimeve te Tetovës 1-2 në Krye më Hydajet Beqirin e Halil Alidemajn qe ishin bashkë a në konflikte mss veti nga të shtimet nga te tjerët,vegla te pushtetarëve ata .

Të gjitha këto z.Danaj i kam në digjital si video incizime,shumë prej tyre bruto incizime,andaj kur i analizoj ato thirrje mjaft fisnike dhe të kohës si dhe zbuloj bllokadat çfarë kanë bërë institucionet Zyrtare dhe pushtetar me spiujt e vet në këto lëvizje iniciativash,unë edhe sot kam ethe politike nga ato praktika të mbrapshta. Ajo për te cilën na ftoni gjithsesi do bëhet por shpirtërat po thyhen keq nga pushtetarët tonë.

Ju përshëndet dhe uron gjithë të mirat Xuni.

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sot më 05.10.09--

Halil Matoshi

Kështu budallenjtë ndahen në dy kategori. Kategoria e parë përfshin budallenjtë të vendosur në klasat e ulëta të shoqërisë, (rëndom janë votuesit, pra ata që u japin statusin e klasës së lartë disa budallenjve si ata vetë) kurse kategoria e dytë përf...shin budallenjtë që rëndom ngjiten në klasën e lartë shoqërore e në mungesë të aristokracisë (klasës kapitaliste në kontekstin kosovar) përmes pushtetit.

Komentet :

Ju z.Matoshi do duhej ti komentoni edhe të tjerët dhe jo vetëm të ju komentojnë se shpirtin në fyt na keni sjellur duke vrapuar drejt majave mediatike.

Ja si ju përgjigja një mikut rreth votës se lirë e qe do duhej te ishte edhe komenti juaj aty,por ju një rrip i vjetër publicistësh jeni mësuar qe ju të jeni në qendër te vëmendjes.

Ja çfarë thotë miku te cilin e kundërshtojë rregullisht ne te tilla sloganesh :

Sot 03.10.09—Ora 23-30 h

Fadil Aliu sa kohë u duhet shqiptarëve të vetëdijesohen ? Të bojkotosh, psh votën do me thanë ti lësh tjerët të vendosin për ty.

Komentet :

Ah more Fadil,po si te përgjigjëm tani në këtë dy rresht fjalësh nëse nuk ke kuptuar me orë të tëra në tryezat tona të rregullta çfarë i mbajmë ato ?.

Nuk është fjala për bojkot por për format e vet sistemit zgjedhor,dështimeve të pa ndërprera të proceseve në politikë rezultate të gjitha këtyre faktorëve tani edhe kandidaturat janë fare të diktuara nga njerëz qe ti do apo jo do duhesh ti votosh në emër te atij slogani të vjetër që thuan.

Kur te kthehesh nga Gjermania ku qenke mysafir dhe vjen këtu në Zvicër ulemi dhe prap qajmë dërrasat të cilat ti nuk po i laton por po i donë të gatshme.

Tani e gjete formën e komunikimet nga distanca.

Xun çetta

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nga Adnan Abrashi --

Përfaqësuesi i mjekeve britanik paraqet prezëntimin e tyre:

Rasti i studimit tone është një pacient pa bosht kurrizor, te cilit u është transplantuar boshti dhe i cili pas 7 ditëve te kaluar ne spital, duke ju falënderuar kolegjiumit te mjekeve tanë po ndihet shkëlqyeshëm, dhe se tani ëshe duke kërkuar një pune me orar te plote.

Përfaqësuesi i mjekeve francez raporton:

Ah, ne në Francë kemi bere një të arritur edhe me te madhe!

Ne kemi trajtuar një pacient i cili nuk e kishte një krah te mushkërisë, i kemi bere transplantim, dhe pas vetëm 3 dite ai po ndihet jashtëzakonishtë mire, dhe për momentin qe po flasim ai është duke kërkuar pune ne Paris.

Përfaqësuesi i mjekeve italian raporton:

Ne kemi marr dy pacient pa zemër, u kemi transplantuar nga një gjysme te zemrës te vetme, dhe pas vetëm 2 dite, qe te dy po ndihen për mrekulli, dhe momentalisht janë neper rrugët e Romes duke kërkuar pune.

Përfaqësuesi i mjekeve Kosovar bene prezantimin e radhës:

Me sa duket neve nuk mund t’ na ofrohet askush. Ne kemi zgjedhur tre njerëz absolutisht pa tru, i kemi vendosur ne krye te shtetit, dhe ne afat rekord kohor, me shume se gjysma e Kosovarëve janë ne rruge duke kërkuar pune!!!


Komentet :

Xuni

Nuk kisha thënë bash ashtu se tre te parët e vendit i kemi pa tru sa do isha pajtuar edhe me faktin se mjerisht në Kosovë ndonëse euforia e ndryshimeve veçse tani është shtuar numri i jo kurrizorëve,pra njerëzve pa kurriz.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Gazetari Ilir Berisha

Xhavit haliti është ne emision televiziv dhe është duke folur për formimin e uck- se ,gazetari Milaim Zeka pe merre ne pyetje dëgjoni rrenat e tije te marra

Koment :

Kur Xhaviti tha se në spitalin e Prishtinës kam vërejtur sa tortura ka bërë policia me datën 26.03.1981 ,Milaimi nuk guxofti ta pyet : e çfarë te qiti puna bash në spital ?.nuk e pyeti edhe pse e dinte mirë Milaimi se për çka është fjala.

Xhaviti thënë të vërtetën kur flitje për sistemin e shërbimeve sekrete mbi dëzinformatat e qëllimshme,ai ka qenë ne nivelin superior,ka sqaruar shumë profesionalisht,këtë duhet pranuar,por aty për aty do ja përkujtoja vet Milaim Zekës rastin më eklatant te dizinformatave te tija në luftë e qe edhe aj vet do te bindej aty për aty se ka qenë në atë detyrë dezinformomi i kam fotot po edhe incizimet e propagandimit te tij dezinformues.

Ky program ka qen një biznes jo vetëm politik e propagandistik por edhe material ku kjo u pa shumë qartë. Por mos te harrojmë se punët e mëdha të njerzëve te ndershëm dhe veprimtar qe i bllokon shërbimi sekret për të i përvetësuar më vonë ato me njerëzit e vet,kjo ka qenë dhe vazhdon te jetë si punë normale ,e tani punë e njerëzve të ndershëm e veprimtar është qe të mos bien pre e tyre,a popullin e kemi paksa vështirë ta këndellim nga këto lojëra ngase ato shërbime e mësojnë mirë mentalitetin e vendit ku operon shërbimi siç tha me të drejt Xhaviti.

E vërteta e të gjithave do del por pse gjithëher te dalim se po falsifikojmë historinë ??? kjo nuk na falët nëse vërtet heshtim

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 04.10.09--

Daut Demak

TË GJITHË ATA QË SOT GJENDEN NË KULMIN E PUSHTETIT DHE TË SUKSESIT, ia kanë filluar NGA E PAKTA. Në fillim ishin të panjohur, askusha, dhe kanë qenë të detyruar që hapësirën e suksesit ta pushtojnë këmbë pas këmbe, jo hap pas hapi. Hapi është i madh ...krahasuar me këmbën. Kështu duhet të veprosh edhe ti, nëse do të përparosh e të ngritesh. Por ngadalë. Përtacët nguten të përfundojnë punën sa më shpejtë.

Përshëndetje Daut

Mjerisht akoma nuk ka arritur standardi i ardhjes se njerzve në pushtetin e Kosovës ashtu siç thoni ju : këmba këmbës,mjerisht figurat e kryesisht liderët na vijnë si kokrra breshëri pa asnjë re,ata kanë ardhur dhe po vijnë si parashutist të cilët i sjell deri aty afër dhe i lëshon dikush tjetër e aj tjetri është po aj i cili te ka bllokuar ty në të gjitha format deri në momentin e ndryshimeve te cilat nuk ka mundur te i ndal tutje,tani t`paktën ta menaxhojnë edhe procesin e ri . Punën e askushave se si e mbysin dikushin për të u bërë vet në momentet e caktuara nga askush në dikush,unë e kam pas një artikull para gati një vite dhe nëse premton koha do ta gjej dhe dërgoj z.Demaku.

Ju përshëndet Xuni

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Daut Demaku

E nëse sot je zgjuar me telashe. E nëse te duket qe te gjitha dyert te jane mbyllur - dhe asgje s`po funksionin...Kujtoje kete te vertete dhe beso ne te: 1) Nuk ka jetë pa VUAJTJE; 2) Nuk ka vuajtje pa SHKAK; 3) Nuk ka shkak që nuk mund të TEJKALOHET.

09.10.09- Komento

Xuni

Ndihma për ti kaluar momentet e vështira është jo vetëm ngushëllim por shpesh edhe shpetim. Ju i ndëruar Daut po e japni ndehmën madje publike dhe sa kam vërejtur po ka efekte kjo. Më vjën mirë nese njerëzit largohen nga medikamentet e ndryshme dhe i kthehën vetvetes,vullnetit te tyre për jetë.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nga Demir Rushiti :


Kush është më i forti ?

Unë tani më veç po dihet,përcielli gjitha ngjarjet dhe regjistroj ato qoftë më incizime,fotografime etj.

Kjo pyetje ka qenë e shtruar edhe me datë 04.10.09 dhe nëse pyetja po përsëritet ma falni gabimin që ta përsëriti përgjigjën qe dhashë atëherë dhe konkretisht :

Mjerisht akoma nuk matet forca politike për mes votës së lirë,kjo duket si absurde por është e vërtetë ngase lufta politike dhe energjitë tjera deri tek ato materiale e për çudi edhe morale po investohen vetëm për marrje votash e jo për ato idealet tona në emër të cilave këta te parët po mashtrojnë elektoratin. Pra nuk do dija si te përgjigjëm për të fortin e mashtrimeve sa për votë apo për më të fortin e idealeve tona drejt se cilave nuk ka kush të na ndal.

Megjithëse matje impulset e tilla nuk i adhuroj ngase është si lloj fushate por ju zoti Mujaj do ju komentoja me gjithë dëshirë.



PS.

Pyetjen e kishte shtruar Sylë Mujaj

size=12]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/size]

Shefqet Cakiqi bëri një koment në shënimin tuaj.(lajmëron facbook)-u

04. Oktober 2009 20:07:31

Përshëndetje i nderuar Xun, i lexova me vëmendje shkresat, një dëshmi kohe... të përgëzoj që ke dal fitimtar në gjithë rrugën tënde jetësore (dolëm fitimtar) kalimi i kaq viteve në burgje dhe gjetja e forcës në aktivitetin e vazhduar deri në lirinë e Kosovës dhe formimi i një familje të shkëlqyeshme me dy djem si drita është Fitore që të bënë fitues dhe krenar... Të përshëndes dhe kalo qaste të gëzueshme dhe triumfuese...

Të përshëndet Shefqeti

Përgjigje :

Përshëndetje Shefqet

Unë isha i zënë me do bartje te një incizimi dhe fotografive te një manifestimi te 14 vjetorit te Unionit Demokristjan i cili u mbajt sot.

Tani sapo lexova koment-mesazhin tuaj i cili me bënë te jem i arsyeshëm ne punën e pa ndalime dhe pajtohem plotësisht me konstatimin tuaj se nuk duhet me u ndier aq fatkeq kur i kemi sfiduar gati të gjitha rrugët,më e pa vuajtje,më e pa kushte,më e pa koordinime më ne fund kemi zënë edhe trenin e fundit për te krijuar familje gjë e cila po të mos e kishim bërë këtë nuk do na u falte mëkati. Ashtu është kam dy çuna të mrekullueshëm si drita siç thoni ju dhe uroj qe bashkë me fëmit tuaj të rritën pa telashet tona si prindër.

Ju përshëndes ju,familjen dhe ata shokët qe i lexova në foto albumin tuaj qe pa dyshim janë edhe shokë te mi nëse me len hisen aty.

Tung,tung Xuni

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Shefqet Cakiqi bëri një koment në shënimin tuaj...‏

Montag, 5. Oktober 2009 19:42:27

Shefqet Cakiqi made a comment about your note "Të nderuar anëtar,shokë,miq e adhurues të dy gjinive të facbook-ut dhe ju nga E.mail adresat private":

I nderuari Xun, portreti i veprimtarit për lirinë e Kosovës është portret i njeriut të jashtzakonshëm...po ta tregoj një ngjarje me një mikun zviceran... ja përshkruava në pika të përgjithshme një veprimtar tipik të lirïsë së Kosovës : rinin - i thash - e ka kaluar nëpër burgje politike, pas burgut ka vazhduar aktivitetin edhe më të shtuar se përpara për lirinë e Kosovës, ka përfunduar studimet, ka marr pjesë në luftë të armatosur, ka krijuar familje shembullore dhe sot punon në ndërtimin e shtetit të Kosovës...Ai Zvicerani e sillte kokën gati me mosbesim - e jashtzakonshme - tha... e për të i treguar apsurdin i thash - ka disa në Kosovë që i injorojn-- Zvicerani tha: duhet të jenë bastard të Kosovës ... u pajtova me mikun zviceran... dhe nuk deshta më shum të i them, se na e dijmë ata nuk janë pak po bukur shumë, që publikisht deklarojn mosdurim ndaj ish të burgosurve dhe njerëzve të sakrificës në Kosovë... përshëndetje Xunë dhe shijo qaste të njeriut triumfues...miqët e sakrificës janë miq në gjithë botën jo veq te ne dhe brenda nesh...


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 06.10.09.

Abedin joined the cause:

Abedin Mulaj

Duam Bashkim Kombëtar !!

Lëshuar para 4 orësh ( pra rreth orës 4 e gjysmë mëngjesit)...

Po kush nuk do ta donte bashkimin nëse akoma në damarët e tij rrjedh gjak i preokupimit te fati shqiptar ???.

Krejt do ishte në rregull nëse nuk ekstremizohen gjakrat,nuk flenë mendja e diplomacisë ndërkombëtare,nuk sërvilohet politika vendore para atyre fjetjeve,nuk noton politika serbe në moqalet e mbetura pretenduese ku rrezikon ta ndan Serbinë si ndëshkim për shekullin qe kaloj dhe për hir të këtij qe sapo u futëm në të si dhe në fund fare,nëse aplikohet e drejta më imediate e një populli të ndarë qe për mes referendumit ta gëzon të drejtën për vetëvendosje.

Përgjigje :

Më një shtesë në fund 06.10.09.-

I nderuar Abedin

Ja po ta përkujtoj edhe një pjesë përgjigje rreth kësaj teme,përgjigje çfarë para pak ditësh i bëra të nderuarit,shumë të nderuarit në këtë drejtim Koço Danajt :

Koço,besoj se i ke mësuar parimet e mia,pra edhe kur jam 100 % në pajtim me thirrjen tuaj,unë tani nuk po mundem me shpreh asgjë jo vetëm në raport me ju qe jeni shumë konkret dhe i kapshëm,por as me vëllain tim i cili ka sakrifikuar për këto ideale,madje as edhe babai im po të ngrihej nga varri dhe të bënë thirrjet siç ka dit dhe ka mund ai,unë prap pa u ulur dhe projektuar gjërat,nuk jam ne gjendje më,që të ja futi blanko vetëm përse tjetri po me shkon për idealët e shpirtit tim.
Përvojat dhe krejt çfarë kam përjetuar me Forume Demokratike(FD),Forum gjithë partiak për unitet kombëtar (FGJUK) Këshillin koordinus te Partive Politike,thirrjen për Kuvendin e pajtimit dhe bashkimit Kombëtar te Qosjës dhe Petar Lalai,Levizjën demokratike të Bashkimit Kombëtar me qendër në Tiranë në krye më Hazir Shalën,Lazër Radin etj,Takimin e Tetova 1-2 dhe Tirana 1 vazhdim i takimeve te Tetovës 1-2 në Krye më Hydajet Beqirin e Halil Alidemajn qe ishin bashkë a në konflikte mes veti nga të shtimet nga te tjerët,vegla te pushtetarëve ata .

Të gjitha këto z.Danaj i kam në digjital si video incizime,shumë prej tyre bruto incizime,andaj kur i analizoj ato thirrje mjaft fisnike dhe të kohës si dhe zbuloj bllokadat çfarë kanë bërë institucionet Zyrtare dhe pushtetar me spiujt e vet në këto lëvizje iniciativash,unë edhe sot kam ethe politike nga ato praktika të mbrapshta. Ajo për te cilën na ftoni gjithsesi do bëhet por shpirtrat po thyhen keq nga pushtetarët tonë.

Pra

Abedin, të gjitha këto i kam përjetuar në lëkurën time dhe më beso as burgu nuk ma ka thyer shpirtin sa ma kanë thyer jo pak të quajturit flamurtar të bashkimet Kombëtar dhe institucionet zyrtare Tiranë-Prishtinë. Të i dëgjosh iniciativat e viteve 1990-91,ta shikosh fjalimin e takimeve te Tetovës,atë të Tiranës,prap një iniciativë tjetër te Levizjës demokratike te bashkimit shqiptar më qender në Tiranë,takimin e po këtij organizimi gjoja me trupa diplomatik në Tiranë e gjëra tjera qe pa dyshim kjo është një punë shumë me vlerë,por lojërat çfarë ju kanë luajtur këtyre iniciativave janë një vetë përgjakje politike e shqiptarëve.

Është fat qe këtu në facbook jemi me emër e mbiemër dhe jo të dalin ,, patriot” me nofka qe nuk lënë veprimtar pa etiketuar si vazhdim i punës se tyre tani në internet.

Ju përshëndes ju dhe gjithë ata te cilët zgjohen kaq herët pra si ju në këtë rast,ku sa kuptova në ora pesë e mëngjesit ke postuar këtë,e tani mund te del ndonjë i cili ka flejt deri në ora 12 h dhe te thotë : ti paske parë ëndrrat e mëngjesit !!! po,po kështu te thonë ata

Xuni

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 06.10.09-
Koco Danaj

Sapo dhashe nje interviste tek BBC ku theksova se aq sa eshte e rendesishme vizita dhe deklarimet e Berishes ne Kosove se ne jemi nje komb, pavarsisht se jemi dy shtete, aq me la shije te hidhur konferenca e perbashket per shtyp e Metes me Jeremicin ...ne Budapest. Uroj te jete nje rastesi dhe jo dy vija nacionale ne qeverine shqiptare

Komenti qe me pëlqej me të cilin kam rezistuar tani tri vite e më shumë.:..

Shqipe Beqiri

sa e di une cdo perandori gjigante ka patur fillimin dhe mbarrimin e vet,ashtu sic ishte edhe per Romen qe nuk besoheshte se do te rrenohej ndonjehere.Nje krahasim i thjeshte,a thua BE do te kete kete fat?Nese ne shkojme ne BE te ndare ne ne cdo fryme, atehere poqese kjo perandori kapitaliste si ta quajme tani poashtu shperbehet dhe kthehen secili shtet ne kufijte e vete,valle ku do te kthehemi ne qe jemi te ndare?

Koment Xuni:
Kam tri komente:

1. Mundësisht mos ta komentojmë njëri tjetrin mbi baza të anësive politiko partiake,aq më pak me militant qe akoma nuk i kanë thyer dhëmbët as brinjët nga politika të cilën nuk e njohin.

2. Mundësisht te mos u jepet hapësirë te komentojnë ata të cilët dalin pa emër,ngase nuk jemi ne forume ku përbaltin njëri tjetrin me nofka dhe kështu prishin temat e shtuara për diskutim .

3. Ajo çfarë shtrojë Koçoa mos harroni se është alfa dhe omega e politikave të mbrapshta qe na kanë përcijellur,njëkohësisht pasojë e se cilave po humbim shumë dhjetëvjetësha duke u sorollatur në procese e më në fund duhet harruar të gjitha çfarë politikanët i thanë dhe bënë njeri tjetrit vetëm e vetëm për të u futur në koalicion për ta marr pushtetin.

Unë kam dëshmuar neutralitetin tim partiak,kam një mori provash publicistike në periudhat më të ndryshme.
Ajo çfarë kam konstatuar është fakti se Lider mund te jesh vetëm nëse i mëson vjershat mirë dhe reciton ato para masave e jo të shkruash ato, në këtë rast referate politike.
Tek Berisha,me rastin e vizitës tij në Kosovë gjithashtu vendi i tij Kosova kam çfarë të komentoj,por do ndalesha vetëm në një pikë e cila me ka lënë përshtypje dhe ngritur një blic simpati.

Kur iu dorëzua çmimi Honoris kauza ai shumë transparent tha se nga mocionet qe kam nuk po kamë mundësi ta lexoj atë qe kam shkruar dhe u kthye e shprehu atë qe e ndien dhe thënë të vërtetën ishte shumë më në nivel se sa qe do ishte referati protokollar ku mund te ndodh se do ta bënte atë çfarë bëri Ilir Meta me porosi protokollare.
Sidoqoftë,mjerisht shumë lider tonë politik duhet ta pranojnë se me merimangat e veta në shërbim kanë sabotuar,eliminuar dhe shkatërruar rrugën e veprimtarëve bashkë me shumë veprimtar për te dal më vonë vet në po atë rrugë !!! e dhembshme kjo por e vërtet dhe me fakte absolute e them këtë.

Berisha u prit më se miri nga Kryeministri Thaçi dhe për mua kjo është tepër e qartë pse ?. Por njëkohësisht Berisha e din se po deshi Nano i cili është në pozitën më të vështirë tani,brenda nëntë (9) muajsh Qeveria e tij bien edhe pse tani ka bërë një Qeveri shumë më të fortë se ndonjëhere më parë. Mos te harrojmë se vetëm tani po bindem se strukturat shtetërore në prapaskenë janë aktive,edhe Berisha po lëvizi puna i ka Ilir Metat e vet të cilët do ja bënin po si Iliri që ja bëri Edit. E them këtë nga fakti se edhe Berisha u ka bërë ca mëkate Ilirave të vet qe i ka akoma të pa ndezur.

Më falni se edhe unë e paskam zgjatur shumë tung,tung.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Halil Matoshi

Halil Matoshi: Mirëmëngjesi Kosovë/Stresi më vjen nga eskorta e tillë/KOHA Ditore, 7 tetor, 2009

Pse vizita e Sali Berishës në Prishtinë u shndërrua në folklor dhe në paralizë të lëvizjes së lirë të qytetarëve për orë të tëra? A mendon dikush se sa orë pune janë humbur dhe sa stres u është shkaktuar qytetarëve? A e di dikush në këtë...

Koment :
Xuni :

vijon
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni Empty Re: Xun Çetta:Përshëndetje të nderuar/a kudo qe jeni

Mesazh nga Agim Gashi Wed Oct 14, 2009 1:55 am

.Matoshi do me bënte nderë sikur te me sqaronte realitetin se a është bllokuar komunikacioni dhe lëvizja e lirë e qytetarëve në qytet nga ana e organeve të rendit apo nga popullata e cila ka dal te solidarizohet me ardhjen e Kryeministrit Berisha në Kosovë ? e bëj pyetjen ngase këto janë dy gjëra të kundërta për te ditur te përgjigjëm apo komentoj z. Matoshi. Ne,nga mërgimi nuk kemi qenë aty qe ta shohim me sy atë ditë të jashtëzakonshme nga tjerat në Prishtinë.

Sidoqoftë në Kosovë kenë pritur Titon me humbje jo vetëm orë pune por edhe mësimi në tërë Kosovë,pra në vizitën e tij brenda shteti e lere më nuk po humbin për Berishën i cili u kthye në shtëpinë e vetë të ndaluar për kaq decenie më radhë. Dashtë zoti e po i ikim thënies se vjetër : Miqtë Kosovar e vëllezërit Kinez.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Bardh Krasniqi



z.Cetta Ju nga perendimi jeni duke i shiku gjerat n'televizor sikur kur e shikon nje loje futbolli. Kurse ne jemi duke i jetu- ky eshte dallimi, Ju nuk keni mbetur dje per dy ore i bllokuar n'komunikacion (distanca prej A deri ne B=4km) me foshnje te ciles nuk i intereson kush eshte Hashimi, Saliu madje nuk din asgje as per Babadimrin. Ne (dua t'

... Lexo më tutjebesoj te gjithe) duam te jetojm me nje shtet perafersisht si ai ku jetoni JU, ne te cilin dihet kur fillon shtrimi i asfalltit e kur mbaron. Berisha eshte nje prej pesonalitateve te cilin te gjithe ne kemi deshire ta shohim ne Kosove por jo si shkak i paralizimit te Jetes.Kritikat duhet ti shkojne Hashimoviteve ne kete rast se nuk do t'duhej ti thrret i zoti i shpis mysafirt me bujte kur e ka vetem nje dhome e ropt ti flejn jasht.
Ti kthehmi punes se Tites apo e Enverit, nuk duhet te harroni se n'Kosove ka edhe gjenerata te tjera pas jush (si puna ime) qe apsolutisht nuk ju intereson asnjeri nga te lartpermandurit- ne duam te shikojme perpara e jo mrapa.







Reagim.







Xuni







Përshëndetje z.Krasniçi







E dua qytetarin agresiv dhe kryengritës ndaj padrejtësive... Jo se po them një fjalë goje por jam dëshmuar si i tillë por më gjithat jo të mos e ndaj kategorinë e padrejtësive.



Ajo qe ma thuan ju : Duam te jetojmë ne një shtet përafërsisht si ai ku jetoni ju,(qe do te thoshte Zvicra sqaroj unë ).



Pa dyshim se edhe këtu ke të drejtë ngase njerëz jemi dhe vetëm një jetë e kemi.



Se ne nuk kemi përjetuar pritjen e mërzitshme te cilën po mund ta marr me mend !!! po ashtu ke të drejtë ngase shumë qytetar kanë qenë në rrugë për hallet e veta por të lutëm ta kuptojmë edhe tjetrin i cili len të gjitha punët në një anë dhe ja mësyn pritjeve apo manifestimeve të tilla.



Shteti në të cilin jetoj si i huaj na ka dhënë të drejtën qe kur te dojmë te protestojmë,vetëm ta lajmërojmë policinë për ditën se kur në mënyrë qe ata të marrin masat konformë ligjit për rend e qetësi. Kur ne shqiptarët bllokonim Bernen-Zürichun-Bonin-Den Hagun-Brukselin Parisin etj më beso qytetarët vendor te atij qyteti ishin të bllokuar gjatë tërë ditës,po,po i nderuar po të i shohësh incizimet kam frikë se do mbetesh pa mend e ndoshta do na ngritshe akuzën se u paskemi shkelur të drejtat qytetarëve të këtyre qyteteve metropolesh në perëndim.



Pra ju dua qe ju te rebeloheni për të drejtat tuja por jo për ato elementare të cilat ta prishin pak qetësinë por mos harro se edhe tjetri ka te drejtën e natyrave tjera qe edhe njërit edhe tjetrit këtë problem ja rregullon ligji i një shteti juridik.



Unë e pata me Halilin i cili futet në kopshtin e një kritiku guximtar vetëm atëherë kur aj kopsht ka filluar dhe lulëzon por jo te futet atëherë kur punohet për kultivimin e asaj kulture.



Me ju Bardh i nderuar jemi krejt ne rregull pa u futur në pak sqarime shtesë.



Se sa u takoj dhe në cilat kategori bëj pjesë në periudhat e së kaluarës nuk po ju them asgjë tani.







Nga Xuni







Xxxxxxxxxxxxxxx



Xuni







Ajo çfarë me interesoj me u përgjigj vet autori Matoshi të cilit edhe ja parashtrova pyetjen. Pra ishte bllokuar rruga nga organet e rendit si zakonisht me orë të tëra para se te vijnë delegacionet ku ata në Ballkan i bllokojnë rrugët gjë e cila është e dënueshme apo rruga ishte bllokuar nga turmat e masave qe kishin ardhur ta shohin apo takojnë Kryeministrin Berisha ???



Përgjigja ishte për mua,e kuptova dhe te mos komunikoj me tjerët tani krejt pa nevojë ngase nuk kam atë gadishmeri. Ty Halil tani më këtë te kuptova më qartë :





Halil Matoshi



Maspari flm te gjitheve, lexuesve dhe me se shumti atyne qe nuk pajtohen... Por fakti eshte fakt dhe i pandryshueshem. Prishtina ka qene e bllokuar nga organet e rendit e jo nga populli, (na kane skejue veturat dhe autobuset dhe automjetet tjera fiks per dy ore ne mjes dhe po aq kur Zotin Berisha e kane que ne dreke ne Vetrenik... Personalisht, une.punoj dhe te ngujohesh per me shume se 4 ore ne autobus, kjo eshte xhungell, kjo eshte e padrejte, kjo eshte skandal.
Nderkaq, qe dikush thote se ne Zvicer ka urrejtje kjo eshte e pakuptimte e pse une krahasohem me Zvicren, kjo ka kuptim, sepse thjesht nuk dua te krahasohem me Ruanda as me Somali, pra as me "vrimat e zeza" te qyteterimeve... Ne edhe ashtu kemi humbur shume kohe, duhet jo te ecim por te vrapojme, duhet jo te flasim por te bertasim, duhet qe ta ngrisim ne totem ligjin, ligjin dhe ligjin. Duhet ta mbrojme lirine tone dhe demokracine, nga ata qe e cenojne perdite, nga ata qe e gerryjne, e hanë, e luajn ne karta bixhozi lirine tone dhe brezave qe vijne... Asgje personale s'kam me Z.Berisha, lexojeni txt. deri ne fund, por çka eshte teper teper eshte... Nese Berisha eshte aq popullor pse u dashka qytetaria te hiqen nga udhet e Kosoves deri sa eskorta e tij te kaloje... Dikush duhet te jap llogari per kete skandal...





xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 09.10.09--



Fisnik Dedvukaj Zana te faleminderit

Videot e postuara nga Zana Prelvukaj



BURRAT BAJN LUFTË ME VEPËR E JO MË FJALË BOSHE

nga Zana Prelvukaj



14:27



Video me rastin e lirimit të dy nga 14 të arrestuarve në Mal të zi---



Koment :



Xuni

Ju falenderoj që të dy juve qe keni plasuar këtë pjesë incizimi kështu që të dimë se si po shkon puna me atë proces të montuar politik si dhe te njihemi me shkallën e rezistencës se asaj familje.

Të liruarve ju uroj shëndet dhe jetë të gjatë,ndërsa atyre qo vazhdojnë te mbahen të arrestuar ju uroj lirim sa më të shpejtë,në të kundërtën do shprehu keqardhje për vetëkompromentimin çfarë Mali i Zi po i bën vetë vetes



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Atdhetaret e historianet kunder qeverise



Publikuar më 09 tetor, 2009 në orën 16:22 ( Para 1 orë e 17 minutave )



50 shoqata atdhetare i kerkojne parlamentit shqiptar te mos ratifikojne marreveshjen mes qeverise shqiptare dhe asaj greke, per rishikimin e kufirit detar ne jug te Shqiperise.



Agim Vuniqit



Koment :



Xuni 09.10.09..



Do kisha pas dëshirë që e tërë kjo te na jetë vetëm një propagandë anti qeveritare,por me gjithat po më u dashka ta pranoj se jam i pa përgaditur ta japi mendimin tim të prerë ashtu siç kam ditur dhe kam dhen dikur. Të thuhet se :

( Parë ne këndvështrimin e specialisteve, Greqia po synon te hyje ne ujerat e kanalit te Otrantos). Këtë e besoj dhe nuk është diqka e re.por kurë thuhet se :

(Këto janë veprime diplomatike, gjeo-strategjike, gjeo-ekonomike dhe këtë beteje ne e kemi humbur) !!! Këtu nuk do doja ta besoj dhe me duhet ta mendojë pak më thellë ngase ka kohë që nga jam larguar nga ato pika të problemit politik atje,për çka ja kisha lakmi Adem Demaqit kur dëgjoja se është sistemuar në atë pjesë të atdheut tonë...




Sot shekulli XXI, ky vrap i politikanëve tonë servil,vrap edhe i diplomatëve pa kaluar e as prekur probleme të tilla,tani të shpresojnë në hyrjen e tyre në BE !!! kam frikë mos po ju del një problem i ngrirë si pengesë për anëtarësim në BE ashtu siç e ngriu pozicionin e Maqedonisë lidhur me emrin e sajë.

Kufijtë si problem,shqiptarët i kanë gjithëandej Kosova problem me Maqedoninë,tani para dy dite po edhe sot ishte situatë e tensionuar mes qytetarëve buzë kufirit me Malin e Zi ku Malazezët kishin luajtur kufirin për pesë 5 Km në brendi të Kosovës. Pra janë probleme të cilat pa një të keqe nuk do të na lënë të ecim rrugës tonë.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 09.10.09--



Syle Mujjaj--

Ata qe kane vizatuar apo skicuar neper burgjet ish Jugosllavisë si Hydajet Hyseni, Emrush Xhemaili, Myrteza Nura, Muhamet Rogova, Kadri Llugaliu, Asllan Dibrani, Gani Baliu, Gezim Haxhimusa etj,... Te dhënat e veta si dhe nga një kopje te vizatimeve... te mi dërgojnë ne adresën time te E-mailit. mujaj81@bluewin.ch Pres bashkëpunim, Syle Mujaj, Lugano



Xuni

Të lumtë z. Mujaj,kështu duhen marr iniciativat kush për atë e kush për këtë lami përmbledhjësh në të kundërtën të gjithë kemi bërë diqka por si të pa organizuar as nuk kemi bërë dhe as nuk mund t`i prezantojmë ato mrekulli vlerash.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Blerim Imeraj 09.10.09.. 2 x--



Blerim took the Ovo nije obican glupi test!OTKRIJ STVARNO SVOJU BUDUCNOST! quiz and the result is bogati,ali ne i srecn



ETJ;ETJ:::



Verejtja ime –por nuk shkoj ,aty verejta se qendron dikush tjeter prapa---



Përshëndetje Blerim



Ka kohë qe po vërej postimët tuaja dhe sapo të i hapi,ai kërkon leje veprime në emrin tonë duke ia dhënë të gjitha të drejtat deri edhe te u dërgoj tjerëve në emrin tonë.

Kjo është ajo qe nuk mund ta akceptoj njeriu i thjeshtë fare normal e lere më njerëzit e kohës se internetit.

Tani autorizimi qe të flitet në emrin e tjetrit nuk i jepet as vëllait e lere më i i jepet një forme të tillë.

Unë befasohem se si i lejojnë këto mundësi ofertash,ku më një te trusne gishti fare gabim dhe në shpejtësi njeriu ta tjetërson veten e vet duke ja dhënë të drejtën tjetrit qe të flet në emrin e tij !!!. Blerim nëse ti nuk qëndron prapa këtyre postimëve te lutem prononcohu dhe thuaj se gabimisht i ke dhen dikujt te drejtën dhe aj tani gjurmon viktimat tjera.

Mos u merr ti me fall dhe besësytni të kota,a nëse vërtet beson pak në to,atëherë merru me shkrimet dhe librat e Daut Demakut i cili megjithatë ja vlen edhe pse unë nuk u japi rëndësi asfarë gjërave jashtë asaj qe e shoh e preku apo e di por nuk e kam par as prekur akoma.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 10.10.09--



Koco Danaj



Ditën e hëne nga ora 22.30 deri ne 24.00 jam ne TV ALSAT, për zhvillimet me te fundit te kombit shqiptar. Per nevojen e kalimit nga propaganda e bashkimit te format konkrete te bashkimit, për fazat neper te cilat duhet te kaloje bashkimi I shqiptareve, për dëbatët midis shqiptareve me mentalitet progresist dhe te ashtuquajturve europeiste me origjine shqiptare. Pres sugjerimet tuaja

para 32 minutash Komento ·



Xuni

Po më vjen mirë kur hasim qoftë edhe vetëm një personalitet publik,në këtë rast ju i cili kërkoni ndihmë këshillash në kohën kur lider të ndryshëm edhe kur kanë më dhjetëra këshilltarë të cilët paguhen nga taksapagues,mjerisht nuk shfrytëzihen këshillat e tyre veçse urdhëratë nga prapaskena e atyre qe kanë sjellur këtë apo atë lider në pozitën qe janë.

Sidoqoftë z.Danaj,unë jam i sigurt se ju i keni ato aftësi sa për të kaluar faqebardhë,a sa për ndihmë sugjerimi,mendoj se në këtë formë nuk është mënyra më e mirë e ndihmës por modestia juaj më fascinon !!! po më fascinon ngase më plasi zëmra kur tjetri kujdëstaronë për ta vjedhur ndonjë ide apo projekt dhe kështu si po thonë po bënë plagjiaturë të paskrupullt mendimi,ideje a projekti. Unë ju uroj suksese në atë program transmetimi dhe jam i sigurt se nuk do na zhgënjesh.

Miqësisht Xuni



PS:

Jam ndier shumë rëndë madje i lënduar në shpirtë kor më vonë mora një mesazh privat nga Koçoa dhe aty verejta se sa pa kujdesë kan institucionet shtetërore ndaj njerëzve siq është Koçoa,z. Bashkurti etj.

Nuk do doja ta them esencën tani se përse u ligështova.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Pikaso Rasimi—



Thote nje fjale e urte "Paraja e con ujin perpjete". Zhvillimet e fundit qe ndodhin mbrenda popullit shqipetare jan te mebeshterura financiarisht nga pseudofqinjet tane te cilet nuk kursejn asgje vetem e vetem qe shqipetaret mos jene aty ku duhet te jene. Projektet e tyre antishqiptare i realizojne me ane te pseudoshqipetareve tane qe per interesat.e tyre personale shesin se pari familjen e vet,rrethin e vet e ne fund edhe kombin. As gje smund te bejm deri sa nuk i pastrojm te bardhen nga e zeza mbrenda shqipetareve e pastaj shum leht pastrohet puna me fqinjet. pershendetje nga Pseudomaqedonia



Xxxxxxxx



Xuni

Nuk munda të mos e përshëndeti dhe njëkohësisht solidarizohem edhe më krejt atë çfarë tha Pikaso Rasimi



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Postova :

Xuni

Ju lutëm,a ka mundësi që ndokush prej juve si anëtar më të vjetër të më tregoj se kush i ka gërshërët e redaktim-censurimit të kësaj faqeje në facbook ?.Unë sa ishte duke u transmetuar programi i Milaim Zekës ,,Pa rrotulla” e postova një befasi për të tjerët dhe qëllimisht nuk desha ta sqaroj komplet atë,pra biznesin e M.Zekës dhe Xh.Halitit për mes këtij programi të reprizuar. Tani po shoh se është fshirë nga kryefaqja ku e plasova dhe është vetëm në profilin tim !!!.



Ajo çfarë edhe këtu po më shqetëson shumë është fakti se tani edhe këto plasime shqetësimi nuk po i bartë në kryefaqen ashtu siç e barti të parën,për të ma zhdukur më pas,pra tani nuk e pranon fare për të mos e hjekur më pas. Kjo për mua është një përvojë e vjetër në tjera faqi.



Ju lutem gjithë atyre qe po e lexojnë shqetësimin tim,nëse po me kuptojnë drejt dhe dinë te me sqarojnë atëherë le të më tregojnë : pse temat e mia nuk rrinë në kryefaqe apo Facbook,madje edhe kur plasohen ato i shoh dhe më pas tërhiqen,vetëm në muri apo profilin tim personal qëndrojnë ato,pra ku është shkaku e qe unë nuk po e di në mënyrë qe të mos e prishi mendimin gabimisht në redaksi



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 12.10.09.



Të dashur dhe të nderuar gjithë anëtarë dhe anëtare të FB-së .Shpërndarja e temave,këngëve,poezive,skeqeve dhe të ngjashme në këtë faqe,vërtet është e lirë. Por se ka nevojë të vetë kualifikohemi si të aftë për ta mbajtur dhe freskuar këtë mundësi komunikimi në këtëj faqe të FB-së edhe kjo po shihet se është nevojë e jona e cila mjerisht ka filluar e po na mungon.

Gjithë ata të cilët kërkojnë konfirmim leje veprimi nga ne që në emrin tonë të dërgojnë mesazhe e veprime tjera !!! Ata urgjentisht të braktisin këto praktika ngase sot leja e tillë nuk i jepet as vëllait,nënës as babait e lere më një forme të tillë kërkese.

Do dëshiroja qe të mos i reprizojm gjërat aq më pak të bëhen këto nga i njëjti person. Pastaj ajo çfarë nuk po më pelqen është kërkesa si:

Bëhu adhurues,simpatizant a përkrahës i imi. Thënë të vërtetën shumë nga të tillë emrash do i prenoja si,shok,mik e të ngjashme por jo adhurues,simpatizant etj. Tani është kohë fushate,nuk po më pelqen qe këtu në këtë faqe të bëhet fushatë ngase kjo po i ftoh raportet dhe vullnetin tonë për komunikim,argëtim me këngë,humor e skeqe të ndryshme.



Një koment keqkuptimi me la përshtypje:



Linda Lulgjuraj



Po kjo asht konglomerat i liris. Secili e gjen vehten dikund: dikush politik dikush muzik dikush kuiz, dikush letersi.. Nganjihere hasim ne shum tema intersante e ne shum



Përgjigje :



E nderuar Linda ,ke të drejtë dhe besoj se të gjithë jemi për një kompleks më të madh vlerash dhe të lirisë,por kjo arrihet me po këto kërkesa qe parashtroj gjegjësisht kërkoj nga gjithë ne. Pa një rend dhe vetë kujdes tonin veç e veç,ne ato vlera dhe atë liri e shndërrojmë në anti vlera dhe anti liri.

Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 12.10.09--



Merxhan Avdyli

LUFTA E FUNDIT E SHQIPTARËVE





Para plasjes së luftës së fundit
Për lirinë e Kosovës
Shqiptarët kishin dy ideale
Mësimet e gjata shkollore
Të kalimit të jetës nën robëri
Dhe ëndrrat e tyre shekullore
Për ndërtimin e jetës në liri

Kur krisi lufta e fundit
Për
...lirinë e Kosovës

Shqiptarët me mençuri
Robërinë arritën ta sfidojnë
Sërish dy ideale t’i ndërtojnë
Për ikje nga lufta me shpejtësi
Për fitoren e të shenjtës liri

Kur u krye lufta e fundit
Për lirinë e Kosovës
Shqiptarët u kthyen fitimtarë
Mbi idealet e tyre ngadhënjimtarë
Duke shkelur deri në shpërfillje
Ikjen biblike dhe mësimin e robërisë
Ëndrrat e moçme dhe bimën e lirisë



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



I nderuar Mërxhan



Shpresoj se nuk ma merr për keq ngase përvojat njeriun po e bënin edhe transparent,e di se transparenca sot po kushton më në fund edhe më mikun e pa përvojë po të shkatërron por koha pa pyetur kënd të vetën po e bënë.

Krejt çfarë do doja të them është ajo,se ne na ka kushtuar madje edhe më jetë pra fjala e të parëve tanë : Gjithë çfarë bënë më tjetrin nisu nga vetja . Jo Merxhan,ishte katastrofë kjo ngase tjerët nuk ishin të tillë. Po u dashke të armiqësohesh në politikë për të u bërë miq të barabartë dhe për të mos pasur dallime të mëdha më të tillët ngase me dallime ekstreme jeta nuk shkon.

Kush ishte Arben Imami 1997 për Berishën dhe qe sa kohë është në po atë politikë,kush ishte Ilir Meta tëra proceset por ku është sot ai ? çfarë i bëri Berisha Nanos dhe çfarë nuk i tha Nano pasi morri pushtetin dhe ja tani e dy herë po Nano ja jap pushtetin Berishës.

Kush ishte Rugova për krahun e LPK të cilët sot qeverisin dhe kush po emiton Rugovën dhe po derdhë lot krokodili para varrit të Rugovës i cili po del 10 here më burrë se këta servil para votes dhe ndërkombëtarëve.

Ju Merxhan e di se me kuptoni drejt ,nuk më hidhërohesh,ngase nuk ta dua djegëjen e dytë nga po këto lojëra.

Ne duhet t`i hapim alarmet por jo të dihet saktësisht se ku po kërcet tupani .Ke durimin të lutëm .



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Merxhan harrova të ju them,ke kujdes se postimin e ke bërë në mënyrën e gabuar të facbook-ut ,ju them për arsye se unë kam bërë të njëjtat gabime sot, ngase po ta hapesh del ftesa për konfirmim pjesëmarrjeje,a njeriu nuk din se për çfarë organizimi është fjala.

Kjo nuk ka gjë të keqe por lexuesi të mos mbetet në hamendje.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Alexander Beca



hej hej o tempora o mores, i madh je Merxhan Avdyli, mos ke dert ka njerez qe i dijn kualitetet tuaja fort mire, por tani ne Kosove koha eshte e maskarnejve, ata qe po e shalojn koosven ata po jan ne ball, ne krye te kosoves, ne qeveri dhe ne krye parlamentit, nje gje nuk arrij ta kuptoj kjo pjesa tjeter qe pandehi une, ti ai tjteri pse mos ti ... Lexo më tutjerrezojm keta per toke,....kur ata kan dyftyresin qe s'lene gje pa bere milionera brenda nates, pse ne mos ti rrezojm nga pushteti dhe ti fusim burgje ta qojm drejtesin ne vend,....ket se kupotj se ata do bejen perdirsa i tolerojm te gjithe ne,...respekt Merxhan!!!



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



I ndëruar z.Baca,më gjithë përvojat qe kam shpresoj se me kupton me dy fjalë :

Ju kërkova në profilin tuaj dhe te dhënat më gjerësisht,nuk ju gjeta veqse Aleksandër Baca e asgjë tjetër madje as foto. Respektin do doja ta ruaj për ju,por ju lutëm qe këtë faqe të mos e shendrrojmë në Forum të anonimusëve të cilët i kanë marr në qafë gjithë iniciativat ashtu siç jo pak në emër te ilegalitetit të thellë,punën e kanë bërë pikërisht jo pak UDB-ist duke luajtur me idealist e kjo mjerisht po vazhdon.

Pra kujdes të mos biem pre e lojërave të vjetra.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 13.10.09--



Ju përshëndes z.Baca dhe me vjen mirë qe megjithatë u përmbajte dhe më kuptove drejtë se frika ime ishte qe të mos lejoj të më persëriten gabimet qe u lejova disa anonimusve që te merren me ne në një forum publik.

Unë kërkoj falje nëse ju vet qenkeni viktima e politikave qe po kritikojmë e luftojmë tani e sa decenie më radhë si dhe njëkohësisht ju lutëm qe ta keni durimin dhe mbani vetëkontrollin tuaj,them ngase situatat po ndryshojnë,vonë,vonë por po ndryshojnë ato,por me mend në kokë duhet te jemi edhe për ditët tjera që po vinë.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Nazim Shatri ka komentuar foton tënde.(lajmëron facbook-u)

Nazim Shatri



Përshëndetje i nderuari Xun, ka 35 vite që nuk të kam pa, por në këtë foto më rikujtohet fytyra jote dhe ti si Xun të përshëndes dhe të uroj çdo të mirë në jetë ty dhe familjes sate me nderime Nazim Shatri "Suedi"

para 12 minutash · Fshije



Më 13.10.09.



Përshëndetje Nazmi



Është sukses të ju kujtohet portreti i tjetrit pas 35 vitesh,kjo është për ta pas lakmi,megjithatë me vjen mirë qe po i përjetojmë këto avancime në teknologji të informimit digjital. Nazmi,unë kam qenë i informuar herë pas herë mbi gjendjen tuaj por mesazhi juaj më këtë kujtim të portretit tim,thënë të vërtetën më fascinoj dhe u ndjeva i prekur me vitet të cilat kaluan kaq dhimbshëm me shqiptar të ndarë dhe tretur anë e kënd botës.

Uroj të jeni mirë ju,familja,shokët dhe shqiptarët në atë shtet mik.

Sinqerisht ju falënderon dhe uron gjithë të mirat Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 13.10.09.



Lëvizja Për Bashkim



Skandaloze: Per KQZ-ne Ferizaji fillon me shkronjen U (per shkak te Uroshevac), Sharri (Dragashi) fillon me shkronjen G (per shkak te Gores), Mitrovica fillon me shkronjen K (per shkak te Kosovska Mitrovica), Fushe Kosova me K (per shkak te Kosovo Polje) etj. Kesisoji e ka bere renditjen alfabetike te komunave Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve ne faqen zyrtare te tij - Kqz-ks.org. Skandaloze!të mërkurën e kaluar

Xuni



Të gjitha këto i kanë bërë një ose dy servil,agjent të shërbimit të caktuar të ngatërruar në vendim marrje dhe tjerëve u thonë se këtë e bëjmë në emër të diplomacisë në paqe,pra bëjnë ashtu siç dikur një ose dy persona servil te dikujt dhe agjent te një shërbimi të caktuar në emër të ilegalitetit të thellë duke kopjuar programe dhe mundësit e mbetuara nga situata,ata nxirrnin vendime në rrethin tepër të ngushtë një e dy persona gjoja në emër të ilegalitetit dhe tjerët detyrimisht krynin shërbimet nën ato urdhëta.

Pra në emër të këtyre politikave gjoja ilegale është shërbyer dje dhe në emër të këtyre politikave gjoja diplomatike mjerisht pa bërë zë tjerët po i shërbejnë po kësaj politike.

Nishi i shërbimeve të fshehta i gjuajtur në organizatat ilegale për të kryer këto shërbime dhe për t`i konvertuar tëra shërbimet në një moment të caktuar nga tradhtar në patriot,ai ka kryer punën e vet dhe falë shërbimit te tij besnik kur ka dashtë nga i vogël dhe pakicë është bërë i madh dhe shumicë dhe anasjelltas sipas nevojës qe parashohin nga qendra e atyre shërbimeve.

Sot,siç kam paralajmëruar edhe më parë : lus idealistet e mbetur qe të përgaditën qe një ditë të mbarë ballafaqimi më këto realitete ose t`i shpallin kryepatriot e veprimtar persona e individ të tillë falë shërbimeve tepër perfide që kanë bërë ata ose të artikulojnë mirë realitetin dhe shpallin tradhtarin e veshur me petka patrioti e qe tani edhe do ishte patriot i madh por çfarë të i bëjmë derës dhe baskive siç na tregon një bracolët e besës mes babë e bir e që në rastin tonë dera e baskia në të jan plagët qe edhe tani po lullojnë gjak.

Diqka të ngjashme edhe Latif Haziri i ditëve të sodit është personi numër nji i decentralizimit i cili ka kryer punën e vet në sherbim dhe sa më shumë qe po zbulohen pasojat e decentralizimit aq më shumë po forcohet pozicioni i tij !!! .





Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 08.10.09—



Komentimi i FOTOS Nr-1-

.

Të nderuar vizitor të këtij albumi



Po e emëroj si ditar fotografik edhe pse këto foto nuk janë ku ta di se çfarë foto dokumentacioni,por i bëj publike pasi qe veç ishin në këtë revistë të sabotuar,masakruar dhe izoluar nga rrjeta e merimangave më të paskrupullta për ballë rezistencës sonë gjithë popullore.

Pra publikimin e fotodokumentacionit varësisht sa me lejon ruajtje e atyre më me peshë,unë do ta bëj në vazhdim në po këtë ditar të hapur.



Miqësisht Xuni



Xuni

Komentet e juaja,ose më ngushëllojnë ose më mbushin mendjen se tjerët kishin të drejtë e jo unë.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



FOTO Nr.2.



Të ndëruar vizitor të këtij albumi



Revista ime për fushatë zgjedhore 2001 të cilën ma kërkuan qe ta shpërndaj në E.Mail adresa,kishte gjithsejtë 50 faqe,ku 12 prej tyre ishin foto,të tjerat ishin tekst publicistikë e qe tani do e postoj për ju,por mjerisht e plasoj pa redaktim final. Nuk është i redaktuar ngase nuk e kam këtu arkivin e plotë por edhe ky tekst të cilin e dërgoj është i pa prekur përjashtuar pak vende ku unë bëj sqarimet e mia ashtu siç edhe këto foto do detyrohem të i sqaroj veç e veç,do i sqaroj por jo tani.



Kjo ishte një revistë ku unë futa kafshatën e fëmijëve të mi vetëm e vetëm qe elektoratit të i dal me pak të dhëna mbi aktivitetet dhe veprimtarinë time. E bëra këtë,por mjerisht pabesitë tmerrësisht profesionale në atë fushë ma morën paranë,më sabotuan,falsifikuan dhe në ditët e fundit kur pritej te hapet fushata ma hidhen një CD të pa përfunduar dhe kështu pa i kryer obligimet sipas marrëveshjes me shkrim ku ata do duhej edhe ta shtypnin në shtypshkronjën ,,Dukagjini”.

Marrëveshja më shkrim nga Teki Dervishi egziston në arkivin tim.



Sot 08.10.09 Në këtë formë publikon Xun çetta



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

F.Nr.3.

Njëri ndër falsifikimet e qëllimshme sa për të më kompromentuar,për veç atyre falsifikimeve çfarë më bëri në tekste, ja edhe këtu në këtë foto lartë ku Shëtitjen time në shëtitoren e burgut të Koprit 1985 e ndryshon me vitin 1995. E bënë këtë në mënyrë shumë perfide me qellim qe tjetri të thotë : Po ky person,në vitin 1995 ishte në Perëndim ! gjë e cila edhe është e vërtetë.

Populli i kapërdinë të tilla propagandash aq më mirë dhe të kriposura u dukën ato kur shërbimet e dezinformimit propagandistik i rregullojnë mirë ato dhe plasojnë aty ku janë të mirë se ardhura .



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

F.Nr.4.

Në kuadër të sabotimit shumë aktiv të kësaj reviste ,sabotim ky në emër të profesionalizmit te cilin unë faktikisht nuk e kisha. Ju lutëm shikojeni se çfarë thyerje i ka bërë njërës nga shumë faqe të masakruara qoftë më thyerje,faqosje dhe redaktim të cilin nuk e ka bërë fare...

Ju lutëm,a është kjo thyerje profesionale duke hidhur tekstin mbi titullin, thua se ajo pjesë lartë nuk ka të bëj më këtë artikull publicistik ???.

Nuk po e vlerësoj unë se a ishte masakrim apo jo,këtë vlerësim le ta bëjnë të tjerët.



ETJ.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



PS.



Këtu në facbook e gjeta edhe djalin e vëllait tim i cili kishte emigruar tani se voni dhe pash me dhjetra foto nga albumi i ti. U përmallova sa nuk bën ndryshe dhe pas pak i dërgova letër :



Më 05.10.09--



Përshëndetje Shpëtim



Më u bë qejfi kur pash foto albumin tuaj një nga një dhe të gjitha bashkë i barta në PC-n time.

Shpëtim vërtetë kaloj pakë kohë e nuk u dëgjuam por angazhimet e mia e di se i ke kuptuar rregullisht pa dallim moshës qe kishe.

Largimi i juaj nga Kosova me ka lënduar pa masë a në anën tjetër nuk kisha te drejtë të ju kundërshtoj ngase ndalesha dhe pyetja vetën : nga ku po ju kritikoj ? pra nga mërgimi ku jam edhe unë vet. Shqetësimin e kam shprehur edhe me shkrim tek një i afërmi i jonë,ajo brengosje qëndron edhe sot me shkrim.

Tani më u bë qejfi qe po ju shoh mirë por besoj se një këshillë të vetme me pak shtesa si axhë më i pranon :



Në foto album vërejta foto të bukura nga më të ndryshmet,po aty vërejta edhe foto me vajza të bukura si i ri,gjithë çka në rregull por kujdes në vendim marrje për lidhjen e fatit tuaj se kënd po e bënë bashkëshorte për jetën tuaj,fjala është pa dashur ta fyej as kombin,as fenë dhe as racën njerëzore ,por thjeshtë te them qe veç shqiptare mos te dehet mendja e te martosh tjera nacionalitetesh,racash e të ngjashme. Jo se nuk ka më të mira,më njerëzore,më të pastra më të mençura dhe më të bukura se femrat Shqiptare,por thjesht asimilimi i mërgatës Shqiptare e cila mjerisht nuk ka të ndalur është shumë here më i lehtë kur martesat janë të kombinuara pra me jo Shqiptare. Për këtë arsye te thotë dhe këshillon Xhaxhi ty o nipi im.



Njerëzimi mbi të gjitha,pra të gjithë jemi njerëz,por jo rrallë të vegjlit,të pa rezistueshmit dhe varfanjakët po humbin si komb nga kombet tjera po ashtu njerëzore ato,por ndoshta sjelljet e tyre ndaj kategorisë se parë,sjellje ndoshta jo sa duhet njerëzore kanë bërë që edhe largimi edhe martesa për letra,punë dosido etj te e asimilojnë atë apo këtë popull.



Shpëtim uroj te kalosh mirë si mërgimtar i ri atje në Amerikë por edhe e rëndë ka qenë kjo qe ta lëshosh vendin. Tani mërzinë besoj e ke kaluar por ajo do te kthehet prap madje shumë më e rënd se fillimi,por ti telashet tjera harroj në mënyrë qe ta kalosh mirë.



Të fala gjithëve aty nga Xuni



Përgjigje :



Shpetim Qetta gjithashtu komentoi në fotografinë (lajmëron facbook)-‏



06. Oktober 2009 01:58:54



Shpetim u përgjigj pas komentit tënd për foto album :

Përshëndetje axhë, a je mirë si po kalon,, Faleminderit për komentin dhe posaqërisht këshillat qe gjithmonë kanë vlerë te madhe te unë ,e qe gjithmonë do ti kem parasysh,dhe do mundohem te ju përmbahem,E kuptoj plotësisht, ngarkesën tende, dhe shkrimet qe mi dërgon , ndalem edhe kujtohem ,gjithë ajo energji,gjithë aj angazhim i yti ,shpresoj dhe besoj,qe ka me tu shpërblyer me suksesin ma te mirë qe meriton,!te përshëndes shumë t`fala te gjithëve nga Shpëtimi,!!



Përgjigja ime e fundit në facbook-



Më 06.10.09--

Shpëtim



Mirë jemi të gjithë,e çfarë me ka ardhur më se miri është fakti kur Nëna ime plakë (gjyshja jote ) Më tha : (Perzete Xun Shpëtimi me ka dal edhe më i mirë se djemtë e mi,ai me thirri në telefon uroj festat e të ngjashme.) Kjo me erdhi mirë u kënaqa unë kur vërejta se Nëna ishte kënaqur.



Këshillat e mia e di se i ke marr dhe nuk i harron,ngase edhe si i ri kishe përpjekje të më kuptosh më në detale.



Ne Shpëtim dëgjohemi në adresa private por u kënaqa kur pash foto albumin tuaj këtu në facbook. Shkrimet e mia lexoj por mos u ngarko shumë se jeta juaj si i ri meriton jetë pa ngarkesa,por jo edhe të mos dini mbi krejt te kaluarën e vendit tonë.



Të fala të gjithëve nga Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Të gjitha këto e shumë tjera qe tani veç po kaloj ne ngarkesa pa nevojë për ju,ishin një pjesë e kohës qe u mora dhe do jem atje pra në www,facbook.com--



Ju përshëndeti dhe pas krejt pak ditë do e keni edhe një material të cilin nuk mujta ta postoj në facbook--



Gjithë të mirat Xuni
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi