Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë ne Zvicër leshonë ketë:K o m u n i k a t ë

Shko poshtë

Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë ne Zvicër leshonë ketë:K o m u n i k a t ë Empty Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë ne Zvicër leshonë ketë:K o m u n i k a t ë

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 24, 2009 2:25 am

SEKRETARIATI / SEKRETARIAT



SECRÉTARIAT / SEGRETERIA



P.C. 30-169532-9




Mjeteve të Informimit


Referenca juaj / Ihr Zeichen
Votre référence / Vostro riferimento
Referenca jonë / Unser Zeichen
Notre référence / Nostro riferimento
Komunikatë
Bern
22.11.2009





Me rastin e vendimit të Parlamentit Evropian më 12 Nëntor 2009, për liberalizimin e Vizave për Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë!
Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë ne Zvicër leshonë ketë:


K o m u n i k a t ë

EVROPË: TURP, TURP, TURP TË QOFTË




Vendimi i Parlamentit Evropian për liberalizimin e Vizave për shtetet e më lartëpermendura, tregon qartë se Evropa është ajo që krijon ndarje Fetare dhe Racore, duke inkurajuar Ekstremist, Fashist dhe Kriminel të llojeve më të ndryshme që vazhdojnë të nxisin konflikte dhe ftojnë për luftë.



Stimulimi i një shteti KRIMINAL dhe RACIST si Serbia e cila MASAKROJ dhe ushtroj GJENOCID në më shumë se 250 000 viktima në trojet jo serbe ( Bosnje, Kroaci dhe Kosovë) dhe deboj nga trojet e tyre etnike mbi një milion banorë, është SKANDALOZE dhe e TURPSHME.



Eliminimi i shteteve: Shqipëri, Bosnje dhe Kosovë, vetëm pse janë “mysliman”, për Evropën e Krishterë është një TURP i madh.



Edhe pse kishte disa zëra të shurdhër që e kundërshtonin ketë vendim, RELIGJIONI dhe KORRUPCIONI dominuan.



Jemi shumë të bindur se gjeneratat e reja dhe demokrat të mirëfilltë evropian do ta dënojnë këtë akt të turpshëm për “DEMOKRACINE EVROPIANE”.



Ftojmë Shtetin Shqiptar dhe Shtetin e Kosovës që të heqin dorë nga premtimet false të Emisarëve e Komisarëve të Evropës dhe ta forcojnë Shtetin Shqiptarë. Të punojnë për bashkimin e trojeve shqiptare. Vetëm atëherë zëri i Shqipërisë do të behet i fuqishëm dhe do të dëgjohet nga bashkësia ndërkombëtare. Në të kundërtën politika a njëanshme Evropiane do vazhdoj të jetë antishqiptare.



Standardet evropiane sipas vendimeve të fundit:

· Kriminel e Fashist të Krishterë, s’ka kushte për ju, Mladiqi masakroi mysliman, ja shpërblimi, mirë se vini në Evropën e Krishterë.

· Mysliman të ndershëm dhe pro-evropianë, plotësoni standardet, standarde, ... se do të vijë koha ... edhe për ju!

Një fjalë popullore thotë: UJKU QIMEN E NDERRON, POR JO VESIN.



Për Kryesinë e BISHZ-së,

Abas Fejzullahi, kryetar



Bernë, më 22 Nëntor 2009
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi