Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festime ne Tirane me rastin e dites se flamurit

Shko poshtë

Festime ne Tirane me rastin e dites se flamurit Empty Festime ne Tirane me rastin e dites se flamurit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 26, 2009 2:35 pm

Pershendetje te gjitheve,

PDU Ju njofton qe me rastin e Festes se Flamurit do te organizoj aktivitete te ndryshme ne shume qytete te Shqiperise.

Duke filluar nga dita e neserme date 27.11.09 prane Ures Pedonale qe lidh ish-bllokun me Taiwanin, PDU do te ngrej nje cader te madhe ku do te shperndahen Flamuj Kombetar Falas dhe do te kete aktivitete te ndryshme atdhetare.

Gjithashtu neser ne oren 10.00 paradite Kryetari z.Shpetim Idrizi do te mbaj nje konference per shtyp nga ky vend me kete rast per te ndergjegjesuar opinionin publik dhe per ti bere thirrje cdo shqiptari qe me rastin e festave te vendosin nje flamur kombetar ne ambientet ku ata jetojne e punojne.

Diten e Shtune, date 28.11.09 ne qytet Shkoder, Tirane, Durres, Lushnje, Elbasan, Fier, Patos, Vlore, Delvine, Sarande dhe Prishtine, ne qendrat e qyteteve do te vendosen cadrat e PDU ku do te shperndahen flamunj falas qe cdo shqiptare diten e festes ta vendos nje ne shtepine, dritaren apo ballkonin e tij.

Do te donim te ishim te pranishem ne me shume qytete e fshatra, ne cdo shtepi shqiptari dhe ju japim fjalen qe do te jemi ne aktivitet tona te aferta.

Ne jemi te bindur se Shqiperia eshte plote djem dhe vajza te mencur e patriot, qe duan te gjejne nje ze te fuqishem per te zgjidhur ceshtjen kombetare, qe duan te marrin ne dore fatin e tyre dhe te luftojne per te qene te barabarte me qytetaret e vendeve te tjera ne ballkanin, qe aspiron te integrohet ne Europe.

Ftoni miqte dhe te afermit tuaj te behen pjese e festimeve tona per te ringjallur edhe njehere traditat me te vyera patriotike Shqiptare!

NESE JE EDHE TI NJE NDER NE JE I MIREPRITUR NE PDU!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi