Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krasniqi: EULEX i ka mundur ta kryejë punën në mënyrë më civilizuese

Shko poshtë

Krasniqi: EULEX i ka mundur ta kryejë punën në mënyrë më civilizuese Empty Krasniqi: EULEX i ka mundur ta kryejë punën në mënyrë më civilizuese

Mesazh nga Agim Gashi Thu May 06, 2010 8:21 pm

Krasniqi: EULEX i ka mundur ta kryejë punën në mënyrë më civilizuese


Krasniqi: EULEX i ka mundur ta kryejë punën në mënyrë më civilizuese KRASNIQI


Krasniqi: Organet e hetuesisë dhe prokurorisë, qofshin të Kosovës apo të EULEX it, kanë mundur ta kryejnë detyrën në mënyrë më të civilizuar


Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka përsëritur qëndrimin e tij lidhur me bastisjen e Ministrisë së Transportit dhe pronave të ministrit Fatmir Limaj, duke thënë se organet e hetuesisë dhe prokurorisë, qofshin të Kosovës apo të EULEX it, kanë mundur ta kryejnë detyrën në mënyrë më të civilizuar.
Ai nuk ka dashur të komentojë deklaratat e mbrëmshme të kryeministrit Hashim Thaçi lidhur me rastin Limaj, duke thënë se kryeministri thjesht e ka kryer obligimin para qytetarëve të Kosovës.
Krasniqi i bëri këto komente pas mbledhjes së rregullt të Kryesisë së Kuvendit, me ç'rast ka thënë se EULEX i duhet vërtet të tregojë se është në Kosovë për ta luftuar krimin dhe trafiqet e ndaluara, të cilat, siç ka thënë Krasniqi, janë të shumta ne veri dhe se nuk është bërë asgjë gjatë gjithë këtyre viteve.
Kryeparlamentari ka thënë se ai gjithnjë ka kërkuar sundim të rendit dhe ligjit, duke mbështetur vazhdimisht EULEX in deri në atë masë sa të quhet zëdhënës i misionit evropian për sundimin e rendit dhe të ligji
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi