Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mustafa përkrah deklarimet e Thaçit ndaj Brukselit

Shko poshtë

Mustafa përkrah deklarimet e Thaçit ndaj Brukselit Empty Mustafa përkrah deklarimet e Thaçit ndaj Brukselit

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 13, 2012 8:14 pm

Mustafa përkrah deklarimet e Thaçit ndaj Brukselit


Mustafa përkrah deklarimet e Thaçit ndaj Brukselit Mustafa
Isa Mustafa sërish është në anën e Hashim Thaçit.


Kësaj radhe, Kryetari i partisë më të madhe në opozitë, Lidhjes Demokratike të Kosovës, i dha mbështetje kritikave që Kryeministri ka bërë ditëve të fundit në lidhje me qasjen e Bashkimit Europian për proceset integruese të vendit.


“Po është e vërtetë që Bashkimi Europian duhet të ketë parasysh fazën në të cilën ka kaluar Kosova dhe mendoj që duhet të jetë më tolerant në aspektin e integrimit të saj në mekanizmat europian”, ka thënë Mustafa, të dielën, gjatë një tubimi të LDK’së në qytetin e Deçanit.

Sipas tij, Kosova meriton të integrohet në strukturat europiane si çdo vend tjetër në rajon dhe për këtë është pajtuar me kërkesën e Kryeministrit ndaj Brukselit.

Ditë më parë, Kryeministri Thaçi deklaroi se, me qasjen aktuale, Brukseli po e mban gjallë industrinë e konflikteve në Ballkan.

“Pse ndodh që ne ende nuk e kemi tejkaluar jostabilitetin dhe nuk e kemi bërë Europën më të sigurt? A u mungon vullneti apo fuqia vendimmarrësve në Bruksel për të përshpejtuar procesin integrues europian për shtetet e mbetura të Ballkanit Perëndimor? A janë vendimmarrësit në Bruksel të vetëdijshëm se duke stërzgjatur këtë proces, ata pa qëllim janë duke ndihmuar që të mbahet gjallë industria e konflikteve në Ballkan?”, ka thënë Thaçi.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi