Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrasja e kryepolicit të Shijakut, ja tre të kërkuarit

Shko poshtë

Vrasja e kryepolicit të Shijakut, ja tre të kërkuarit Empty Vrasja e kryepolicit të Shijakut, ja tre të kërkuarit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Sep 13, 2012 11:24 pm

Vrasja e kryepolicit të Shijakut, ja tre të kërkuarit


Vrasja e kryepolicit të Shijakut, ja tre të kërkuarit Largea_ilir-xhakja1347566571
Ilir dhe Arben Xhakja dhe Ledio Krasniqi identifikohen nga Policia e Shtetit si autorë të dyshuar të vrasjes së Adem Tahir (Tahiraj), shefi i Komisariatit të Shijakut, ngjarje kjo e ndodhur pasditen e sotme në zonën e Sukthit në Durrës. Ata po kërkohen nga policia dhe pritet arrestimi i tyre.

Burime nga Policia e Shtetit i thonë se Ilir Xhakja, 38 vjeç, i dënuar më parë me 25 vjet heqje lirie për akuzën e vrasjes, ishte liruar nga qelitë para pak kohësh. Xhakja ishte arrestuar bujshëm në një operacion me RENEA, në plazhin e Durrësit dhe pikërisht në derdhjen e lumit Erzen, më 5 korrik 2007, pasi kërkohej për vrasjen e Rudin Shahinit nga Katundi Sukth. Këtë te fundit ai dyshohet se e vrau per t'u hakmarrë mbas daljes se këtij nga burgu pasi ai kishte vrare xhaxhanë e tij, Hamdiun.

Ilir Xhakja njihet si personazhi qe padyshim ka bere jehone me futjet dhe daljet e tij nga burgu ne periudhen 1993-2003, dhe vetëm në korrik të pesë viteve më parë është kapur nga policia. I njohur si kapobanda i Shijakut, kur u arrestua kishte qenë i armatosur, por nuk ka bere rezistence ndaj rrethimit te specialeve nga Tirana.

Në fundvitin e 2007 në Drejtorinë e Policisë Qarkut Durrës ku u zhvillua analiza e punës vjetore të kësaj drejtorie, Drejtori i atëhershëm i Policisë Qarkut, N/Komisar Sokol Harapi, përmendi dhe faktin se “grupi i kryesuar nga Ilir Xhakja, u ndalua për veprat penale të vrasjes dhe kryerje të krimeve nga bandat e armatosura e organizatat kriminale.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi