Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë

Shko poshtë

Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Empty Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 08, 2012 10:17 pm

Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë


Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Largea_obama-081352397896
Presidenti amerikan, Barak Obama, nuk shpenzoi shumë kohë dhe u kthye në Uashington pak orë pasi kishte festuar fitoren në zgjedhje në Çikago.

Sfida të reja e presin atë, ndërkohë që tregjet pësuar një rënie si përgjigje ndaj fitores së tij. Po ashtu republikanët po kërkojnë që ai të mbajë premtimin e bërë për të punuar me të gjitha palët.

Obama, së bashku me të shoqen, Mishel dhe vajzat Malia dhe Sasha u nisën nga Çikago me avionin Air Force One. Ata u rikthyen në godinën ikonike, që ka qenë shtëpia e tyre për katër vite dhe do jetë edhe për katër vite të tjera.

Një ditë më parë Obama u premtoi amerikanëve se më e mira do të vijë tani. Ai bëri thirrje për unitet pas një beteje të ashpër me rivalin e tij.

“Rikthehem në Shtëpinë e Bardhë më i vendosur dhe më i frymëzuar se kurrë,” tha ai.

Obama, që u bë i njohur për fjalimet e tij, të mbushura me retorikë, iu rikthye atyre pas fitores. Megjithatë ai tha se ka dëgjuar e ka mësuar shumë nga qytetarët amerikanë gjatë kësaj fushate.

Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-01



Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-02



Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-03



Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-04



Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-05



Shtëpi e ëmbla shtëpi! Obama rikthehet në punë Shtepia%20e%20bardh-06
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi