Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Shko poshtë

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë Empty Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jun 08, 2013 12:04 pm

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë Hydajet-Hyseni-Kaloshi-1370679554Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni e mbështetë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në iniciativën për themelimin e subjektit të ri politik. Ai nuk ka përjashtuar mundësin që ti bashkohet subjektit të mikut dhe bashkëpartiakut të tij.
Individë të tjerë me rol qendrorë në PDK nuk janë deklaruar rreth idesë së Krasniqit.
Ndërkohë PDK-ja si subjekt nuk beson se hapi i Krasniqit mund ta dëmtojë, shkruan “Koha Ditore”.
“Më të parë e më të bërë. Mendoj që e drejta është në anën e tij. Sa u përket modaliteteve të shohim çka do të sjellë koha si zgjedhje më të mirë”, tha Hydajet Hyseni.
Ndërsa, sekretari i përgjithshëm, Basri Musmurati, ka thënë se nuk mund të dëmtohet PDK-ja nga veprimi i Krasniqit.
“Zakonisht ata që ndahen prej një partive të madhe është bukur vështirë të zhvillohen. Ne konsiderojmë që më tërheqjen e tij jemi dëmtuar pak, se ai është personalitet, ndërkaq për themelimin e ndonjë partie nuk besojë që do të ketë ndonjë ndikim në subjektin tonë”, tha Musmurati.
Brenda kuadrit të demokracinë, paralajmërimin e Krasniqit e ka parë bashkëpartiaku tjetër, Xhavit Haliti.
“Demokracia e brendshme e ka këtë. Zoti Krasniqi është një ndër figurat më emblematike të PDK-së, ne e kemi respektuar dhe do ta respektojmë gjithnjë”, tha Haliti.
Ndonëse ka provuar, gazeta nuk ia ka dalë që të kontaktojë me Fatmir Limaj, për të marrë një qëndrim edhe nga ai, i njihet po aq kritik ndaj Qeverisjes, sa Krasniqi.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi