Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 22, 2014 11:49 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1515018_10152103195111070_1096558562_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 486661_10152039485806070_1323459669_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 995178_504306299654233_1566458773_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 22, 2014 12:03 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10171115_10201938250961437_574692044_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 22, 2014 12:06 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1800195_10201851636996142_526341739_n

I njejti person Mesuesi i nderuar Elbasanas Shefik Kulla , por ne periudha te ndryshme kohe dhe qeverisje ! Fotoja e pare ! Mesuesi me nxensit ne nje fshat te Gramshit 1965. Fotoja e dyte! Mesuesi me nxensit e tije ne Petrele ,por ne vitin 1925! E pra "Luli i Vockel "-Migjenian dhe mjerimi shifet gjate periudhes kur qeverisen komunistet ,biles 40 vjet me vone ,athere kur propagandohej perparesia e arsimit dhe mirqenjes komuniste Sad( foto kredit nga:Kastriot Dervishi dheShefqet Deliallisi
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 22, 2014 12:18 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1904084_10201843836401132_2079515323_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1510547_10201826737613673_266676219_n
Plumba mbi Kosove! 11 mars 1981,, Shqipetaret qene te paret qe u ngriten kunder vathes se ashtu quajtur Jugosllavi,, 11Mars1981-11 Mars 2014 


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1012147_10201826561729276_283282822_n

Bota po zhvillohet aq shume sa qent po kethehen ne njerez e njerzit t'u bo Qener,,, Tritol gjithe andeje,,,

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1011086_10201819483392322_406837475_n

Foto nga Sheh Ibrahim Karbunara ,, Pjesmarres dhe perfaqesuesi i Lushnjes ne Shpalljen e Pavaresise ne Vlore 1912,pjesmarres aktive i Kongresit te Lushnjes1920 ,Veprimtar dhe idealist patriot ,Ka kryer studimet ne Stamboll dhe Iran perpara se te kishte Shqiperi,, nje pro perendimor,, fotoja e pare ne kohen para se te binte ne duart e komunisteve , e dyta perpara klikes teroriste komuniste ne gjygj , Denohet me vdekje dhe pushkatohet me 1945 ,
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1970780_10201810151639034_1403792264_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1920456_10201804048966471_1790219938_n
7 Marsii i Korifenjve te Shqioes,,Koliqit Camajt,Malokut 
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1794622_10201803278987222_1534644668_n

7 Marsi i mesuesit Havzi Nela…

Pesë poezi nga Havzi Nela (1934 – 1988)

Kur të vdes

Kur të mësoni se kam vdekë,
Kur të thoni: “Ndjesë pastë!”
A e dini se çfare kam hjekë
Unë, poeti zemërzjarrtë?

Kur të pyesni: “Ku e ka vorrin?”
Kur t’kërkoni me ma gjetë,
Thoni: “Ai, urreu mizorin”.
Thoni: “Dheu s’ka me e tretë!”

Thoni: “Ai e deshi jetën,
Jeta n’vuetje e dërmoi”.
Thoni se: Ka mbrojtë të drejtën,
Grusht tiranësh nuk duroi.

Thoni: “Desh, kërkoi lirinë,
Si skifter në fluturim,
Provoi prangat, t’errtë qelinë,
Për të mjerët, lëshoi kushtrim”.

Thoni: “Dritë ai kërkoi,
E vetë dritë nuk pa me sy”
Thoni: “Për njerzinë këndoi,
E për vete mbajti zi”.

Thoni se: E qorroi terri
Thoni: “Dielli nuk u ngrohu”.
Thoni se: E trishtoi tmerri
E të shtypunit i tha: “Çohu!”

Kur të vijë, të çelë pranvera,
Kur bilbili nis me këndue.
Mbi vorr tim me gur’e ferra,
Nji tufë lule me ma lshue.

Prekni vorrin, mos ngurroni,
Kush ka lindë, ai ka me vdekë,
Veten ju kur t’a ngushëlloni,
Thoni: “Gjallë kurkush s’ka mbetë!”

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1959779_10201791143123833_791807458_n
Lezhja-Lesh =Lezha -Ktu gjindet rrasa shkrue me shkrola arit ,Ketu gjindet vorri i Skanderbeg Sqhyptarit,,,Foto Marubi,,
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1912499_10201783764659376_343377166_n
Me gjithe kete Tritol! -I doli boja Fjales :"Njerzillek" Duhet zvendesuar me "Qenllek",,

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1798804_10201778931098540_535807478_n
Ushtria shqipetare e gatshme ! te mbroje Sovranitetin e Ukrahines,,

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1798878_10201776683482351_291579304_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1688860_10201776654041615_432301140_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 23, 2014 11:41 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1545048_684023911667988_3286806403820141069_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10441415_684023908334655_7796181249580798333_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10351972_683966685007044_2902962941645815225_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10468379_683966525007060_8778276380912106028_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10483639_683966241673755_257315222902113772_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10468093_683962181674161_1145972404590206608_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10453334_683944861675893_2802771151187957118_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10453334_683944861675893_2802771151187957118_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10303473_683961988340847_6624702949406716210_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10405351_683944751675904_3832044746376221511_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10422422_683887538348292_776253872083992501_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10312710_683887125015000_5883470990928710908_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 23, 2014 3:06 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10422470_683713288365717_47282652614969509_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 23, 2014 8:19 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10464205_468397423305218_7098576526636711957_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1907716_469031063241854_7471622162851151032_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10389611_468397579971869_8714856996639757777_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10336596_468397653305195_63778986883421653_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10486254_468397813305179_2299637357062078439_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10492465_468398133305147_8702785999138371580_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10336596_468398369971790_3411325351673945406_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10409694_468398493305111_4955529175131337740_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10442388_468398846638409_7358119407336725138_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10387699_468399756638318_5230084762928117795_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 23, 2014 8:27 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10458089_468378563307104_7533284647811102559_n
"Dyert e Ferrit" - Krateri në zemër të Karakumit

Kjo shpellë e cila vazhdimisht nxjerr flakë më shumë se 40 vite, gjendet në Turkmenistan vizitorët i lë pa frymë dhe i shtyn menjëherë të mendojnë për gjynahet që kanë bërë.

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10341610_657491940997512_4316967707731829284_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 376532_253373771377066_1493440779_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 403080_279301972117579_1852969065_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 403080_279301972117579_1852969065_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 382794_253374954710281_1257695012_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 316996_253374641376979_1950980859_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 377564_253375321376911_1923892415_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 299050_253378268043283_42332440_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 378437_253376631376780_579011738_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 385531_253373184710458_1711030516_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 311358_253376111376832_1852639066_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1533893_606499612731145_1988107659_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 25, 2014 3:33 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10299514_10152752349048488_7404294687961231099_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10352190_10152752097513488_6553214794721094020_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10438142_10152751920463488_1217611315725741295_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10487333_10152751798083488_3880260308424717844_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10453125_10152752358363488_2798429861667489644_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jun 26, 2014 1:23 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10409598_540789156043544_2095914490841310760_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10453476_540789252710201_5972103296715887853_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10462556_540789569376836_1186811350915808650_n

Historiani shqiptar, Pjetër Marticanaj ka thënë se kjo traditë është e lidhur ngushtë me vdekjen e Skënderbeut në shekullin e 14. Nga mërzia dhe inati Princ Lekë Dukagjini kishte bërtitur me të madhe, rrihte gjoksin, ngrihte flokët dhe gërvishte fytyrën e tij.

Që nga ajo kohë ky ritual është praktikuar sa herë që një person i ndershëm kishte vdekur. Esenca e këtij rituali është që të lihet dhimbja të shkoj dhe të largohet nga njeriu e poashtu edhe të respektohet i
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jun 26, 2014 2:06 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 984135_730713993652472_7114565246674562557_n

Rreh si zemer qiftelia , o sa e madhe asht Shqipnia...
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 227730_169481813109029_5788655_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 226392_172833636107180_7219079_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 228221_168551279868749_2470068_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 228200_173289379394939_922164_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jun 26, 2014 10:39 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1782142_10202595552184630_4966631430546350096_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10486205_10202595548464537_4992201990979547827_n
Paris Mattch me Shqipërinë në 1 milion ekzemplarë (1939)
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10491077_10202590229611569_5610121477148901724_n

Rafail Anastasiu për Princ Widin dhe disa figura tjera kombëtare
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10486373_10202590226691496_4771196521075046050_n
Porositje librash (vivllash) para 120 vitesh në Bukuresht
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10486374_10202590222531392_6138984640510677568_n
Një çertifikatë kurorëzimi në ish kishën shqiptare të Bukureshtit (12 Korrik 1915)
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10300174_10202563708388555_554919604943700124_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jun 27, 2014 11:24 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10459917_10202595553544664_1506065025151687122_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Largea_fusnota1346654805
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jun 27, 2014 2:52 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10374460_10152752544503488_1159891655769108597_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10366249_10152751999543488_866368729326334199_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10488184_10152751566033488_8848026218450020565_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10509754_10152751820443488_2390243223219657676_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10489836_10152751469363488_2592938373426173442_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jun 27, 2014 9:45 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10403653_715874518459272_5860442213273148396_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10380304_715365768510147_5173913584657454273_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10371735_714924855220905_7251036923335371500_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10351686_714924678554256_7153443702794487378_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10341618_714648658581858_1953392660367471331_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10330366_714379935275397_2407186596701882065_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10440196_894296630596773_8399014095313029511_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jun 28, 2014 8:44 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10491072_1637075366517906_8163418590174972344_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10383964_1632257020333074_5945806274042744961_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10384289_1634906476734795_688786815525407915_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1043858_1632623883629721_690766253048026454_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jun 28, 2014 11:32 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Untitled9999-1403971443

Në një video kontroverse të vitit 1912 shihen disa shqiptar në rresht për tu paguar që të luftojnë se bashku me trupat malazeze gjatë rrethimit të Shkodrës.
Në video shihen shpërndarja e parave dhe certifikatave të municioneve të trupave shqiptare në Shkodër nga oficerët e Malit të Zi.
Megjithatë mundësia e manipulimit të shqiptarëve ka qenë shumë e madhe në atë kohë për shkak të varfërisë së skajshme e cila mund të vërehet edhe në veshjen e tyre.

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jun 28, 2014 11:51 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10491158_694400003930709_5617017009238070073_n

NJE FAMILJE NGA DUKAGJINI VITI 1937

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10422469_694398293930880_3960612973702052487_n

Shqiperi,1980

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10492503_694370733933636_7242111710186670017_n
Shqiperi 1939

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10502238_694364177267625_7751554952049780145_n
Vlora- Shqiperi viti 1916

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10427996_694066967297346_8257580571878971694_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10404514_694066087297434_7899281037691542222_n
Arbëreshe nga Hora e Arbëreshëvet

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10437506_694050170632359_8291543492561261294_n
Shqiptarët e Ukrainës

Fëmijë shqiptar me veshje kombëtare, në Ukrainë
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 1:00 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10426645_922925701057910_8847980824582052916_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 11:47 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10492213_802740826402887_249438148884717323_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10433076_802740869736216_72404884539275002_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10509647_802740899736213_4695425653809162778_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10342766_802740936402876_1826742027476717869_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10002930_802741026402867_138529813087875930_n

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10488396_802741076402862_600530823093594857_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10438251_802741129736190_1677067616611476113_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10429223_802740753069561_6998528400791436483_n
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10487277_802740779736225_326110701015445701_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 2:52 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 RahoveciDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Rahoveci_1507111004_1Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Shqiponja_2Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Rahoveci_1507111004_1Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Tiran%C3%AB19.VI_.1935
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 0Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Merdare3Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Tre_drejtues_fetarDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 59455b5a02b893aae84633d380eeace9Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 635rligjiont-ftar-shqiptarDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Gjilani_9940Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Shperngulja-per-turqiDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Vlcsnap-2012-09-02-23h05m13s34Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 MqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 0Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 AlAlbaniDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Muka_015

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1389107049-hashureDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Toleranca-fetareDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 F1_05-toler-jpg1344184604Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Toleranca-2Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Flamuri_ne_deciq-malesia

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Fetar2172_0Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 ShtresimeidenkombDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Religjionet_ne_ballkan5b15dDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 ShtresimeidenkombDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Minarja-flamuri-sahatiDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Largea_kisha-xhamia1390405778Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1651159
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Largea_kosove1354288830Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 19Sig-KrimeDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 1141Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 SerbmilitaryandpolicesurroundthevilDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 RojeeucknedreniceDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Djepiidjegur2Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Meja19Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 PICT2862_563_thmb4Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 HqdefaultDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 E-tmerrshme-si-u-vran-euml-dhe-u-p-euml-rdhunuan-shqiptar-euml-t_hd
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 10:24 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Permendojra_graaDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Millosh-obiliqi-permendorja-foto
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 10:30 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10376151_10203679865455462_7123215006973563167_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 29, 2014 10:37 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10447869_635853206511053_6911287589068288829_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 30, 2014 12:00 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 10455970_635660906530283_3896538563719276563_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 6 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi