Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuneli i Kalimashit do të jetë i hapur me datën 15 maj

Shko poshtë

Tuneli i Kalimashit do të jetë i hapur me datën 15 maj Empty Tuneli i Kalimashit do të jetë i hapur me datën 15 maj

Mesazh nga Agim Gashi Fri Apr 23, 2010 12:50 am

Tuneli i Kalimashit do të jetë i hapur me datën 15 maj 27747_397125393680_187205523680_3934481_6090276_nTuneli i Kalimashit do të jetë i hapur me datën 15 maj

Tiranë, 22 prill 2010

Kompania ndërtuese “Bechtel & Enka” konfirmoi sot se tuneli i Kalimashit do të jetë i kalueshëm në datën 15 maj.
Sipas një deklarate të kompanisë, tuneli është pothuajse gati ndërsa punimet kryesore kanë përfunduar.
Konsorciumi
amerikano-turk njoftoi se ka përfunduar asfaltimi i aksit në gjatësi
5.6 kilometra brenda tunelit ndërsa janë vendosur edhe pajisjet e
sistemit kundër lagështisë dhe tubacionet e ujit.


ldd gjermani fb/boss
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi