Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Familje Jashari, nderojeni presidentin Rugova

Shko poshtë

Familje Jashari, nderojeni presidentin Rugova Empty Familje Jashari, nderojeni presidentin Rugova

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 21, 2012 11:11 pm

Familje Jashari, nderojeni presidentin Rugova


Familje Jashari, nderojeni presidentin Rugova Largea_rugova-e-ademi1356114443
Ato vite populli shqiptarë si kurrë më parë pas lavdisë së Gjergj Kastriotit u bashkua, dhe u forcua rreth vetvetes.
Sot, në kohën e teknologjisë dhe informimit modern dhe të shpejt, është mundësia që njerëz të ndryshëm të shkruajnë dhe të publikojnë mendime në shkrime të ndryshme për tema të ndryshme. Në këtë periudhë apo në këtë shekull që jetojmë një formë e të shkruarit është edhe kjo që unë e titullova letër, për njerëz të caktuar, për politikanë të caktuar apo thjeshtë për personalitete të caktuara, andaj edhe unë sot e kam vendos që si një qytetarë i Republikës së Kosovës, si një bashkëkombës dhe një njeri i thjeshtë nga Dardania të ju drejtohem me një letër-shkrim.
I nderuar që në fillim më duhet të them se edhe unë si një shtetas i Kosovës ndaj respektin ma të madh për Familjen tuaj, për Familjen e republikës sonë dhe Familjen e shqiptarisë, familjen Jashari, unë si gjithë shqiptarët mburrem me madhështinë dhe sakrificën e bërë, me heroizmin dhe frymën shqiptare të Familjes suaj andaj gjithmonë do të përkulem para viktimave, para të rënëve, para dëshmorëve dhe para Heronjve tanë të renë në luftë me Serbinë. I nderuar z. M. Jashari, populli i ynë dha shumë gjak me shekuj, me dekada dhe me vitet e fundit, populli i ynë beri çmos që të çlirohet nga zgjedha shekullore e pushtuesit tonë, që na e piu gjakun në të gjitha etapat, andaj ne sot mund të gëzojmë, mund të festojmë, mund të qeshim, mund të vallëzojmë, ama gjithmonë do të kemi momente që në shpirtrat tonë do të ketë nga pak dridhje dhe të therme për ata që si kemi më afër nesh. I nderuar, një i tillë jam edhe vetë, në luftë më janë vra edhe 5 anëtarë të familjes sime, unë ndjej dhimbje për ta, por ndjej dhimbje edhe për të gjitha viktimat që ranë, ngase besoi se të gjithë shqiptarët ndjejnë dhe do të ndjejnë dhimbje gjithmonë për ta, por e jona mbetet që ti kujtojmë, tua ruajmë vlerën dhe mos ti trazojmë edhe në amshim.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)


Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi