Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deda: Dhuna nuk është larg,e premtja nuk do të jetë ditë normale

Shko poshtë

Deda: Dhuna nuk është larg,e premtja nuk do të jetë ditë normale Empty Deda: Dhuna nuk është larg,e premtja nuk do të jetë ditë normale

Mesazh nga Agim Gashi Wed Oct 21, 2015 1:19 pm

Deda: Dhuna nuk është larg,e premtja nuk do të jetë ditë normale


Deda: Dhuna nuk është larg,e premtja nuk do të jetë ditë normale Largea_unnamed-31445417830


Foto: Bota sot


Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, në një konferencë të organizuar nga KDI-ja lidhur me situatën e fundit politike, ka thënë se në Kosovë ka krizë politike dhe nuk pritur që të thirret seancë.
“ Në Kosovë ka krizë politike, diskutimi këtu është si të zgjidhet kriza politike dhe kjo bëhet duke lëvizur nga pozicionet refuzuese.”
“Nuk kam pritur që të ketë seancë, nuk kam prit të ketë veprime nxitëse. Tragjedia ma e madhe do të jetë konflikti në mes shqiptarëve. Dhe dhuna nuk është larg as vrasjet nuk janë larg ju e dini krejt këtë,” ka thënë Deda.
Ai ka shtuar se marrëveshjet nuk janë në përputhje me marrëveshjen e parë dhe vullneti i qytetarëve po shkelet. Gjithashtu ai ka paralajmëruar se dita e premte nuk do të jetë ditë normale.
“Marrëveshjet nuk janë as në përputhje me ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së Brukselit.
“Vullneti i qytetarëve është shkelur vazhdimisht. Një herë në 2010 edhe vitin e kaluar.
“Është dëshpëruese ta shohësh Isa Mustafën të shtyhet çdo ditë me kundërshtarët e tij në mënyrën më të pa pjekur që ekziston.”
“Unë kam frikë nga dita e premte në orën 16:00. E di që nuk do të jetë ditë normale.”
“Shoqëria civile duhet të organizojë një marsh kundër partive politike te shohim çka po mendojnë qytetarët,” ka përfunduar Deda.


Vjosa Osmani: Deputetët po konsiderohen si minj
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi