Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Faqja 15 e 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Feb 08, 2015 9:06 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10978583_1008656425829612_7415665881729318932_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Feb 09, 2015 2:00 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10923302_358047297712732_6599026961296207085_n

SHQIPERI, 1911: Kryengritja ne Malesi kunder sundimit turk. Pamje gjate betejes ne Malesi


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10988286_358044114379717_8451351327877072444_n


Luftetare shqiptar nga Kosova, 1914


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10610719_357777721073023_2166819888013898213_n
Shqiptaret te cilet luftuan kunder serbeve ne vitin 1916, gjate terheqjes drejt territoreve shqiptare


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10635945_357768364407292_4796791007111129776_n
Te çezma në Vlorë, 1912


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1557677_357763241074471_1163154625457172458_n


SHQIPERI, 1916: Ushtria Austro-Hungareze futet ne Durres, pas mundjes se Ushtrise Italiane


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10978476_357761094408019_1105450318502774714_n
SHQIPERI, 1900: Malesoret nga fisi Kastrat ne Malesi


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10917296_357760337741428_7867234279740863261_n


Ushtaret shqiptar ne vitin 1907
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10955577_357454564438672_8705816194913022841_n


SHQIPERI, 1907: Cerimonia funebre e nje shqiptari te vrare


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10915337_10206185482061710_6559923589860860255_n


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 11724_357384507779011_5451187983903524361_n
KRUJE, 1460: Kjo eshte nje pikture e rralle e kampit te luftes te Heroit Gjergj Kastriotit - #SKENDERBE
Pershkrimi i piktures: Kampi Betejes, Gjergj Kastrioti refuzon oferten per paqe nga turqit, edhe pse Ambasadori i Venedikut, Nunzio Papale dhe i Hungarise iu pergjeruane qe te beje paqe, Skenderbeu refuzoj.Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10425855_357376721113123_822996078740953111_n

STAMBOLL, 1919: Shoqeria e shqiptareve te Stambollit
Credit: Niko KotherjaDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10940426_357367324447396_4381239099589811321_n
SHQIPERI, 1907: Pamje e nje martese ne Malesi


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10984526_357152491135546_5895308503966413683_o


Traktati i fshehtë i Lodrës 1915, kishte hartuar zhdukjen e Shqipërisë

Biblioteka e Kongresit Amerikan, publikon hartën famëkeqe të Traktatit të fshehtë të Londrës, i cili kishte hartuar planin për të zhdukur shtetin shqiptar nga harta e Evropës.

Por si do të shkatërrohej Shqipëria sipas Traktat të fshehtë midis Fuqive të Antantës (Francës, Anglisë, Rusisë) dhe Italisë?

Pjesa veriore e Shqipërise që përfshinë Malësinë në veri, në lindje Dibrën, deri në qytetin e Lezhës në perendim, dhe në jug deri të qyteti i Krujeës, ky territor do t'i ipet Serbisë dhe Malit të Zi, transmeton zeri.info.

Pastaj Serbisë i ipet e drejta të projektoj dhe ndërtoj linjën hekurodhore Danum-Adriatik.

Traktati parashihte formimin e një Shteti Islamik Shqiptar, me një territor shumë të vogël i mbikqyrur nga Italia. Italia do të marrë territorin jug-perendimor që përfshin Vlorën, dhe i ishullin e Sazanit.

Greqia do të marrë pjesën jugore të Shqipërisë. Ky ishte një traktat gjenocidial kundër popullit me të vjetër në Evropë, që po të zbatohej do të kishte shuar përgjithmon egzistencën e popullit shqiptar.Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10155129_357065854477543_2303333267292279137_n


Ushtaret e Esat Toptanit, te burgosur ne Durres, nga austro-hungarezet, 1916


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10959788_357064527811009_205799138949181256_n
SHKODER, 1917: Ushtria shqipetare me uniform te Re, unifikuese me ushtrine Austro-Hungareze


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1797574_357064044477724_3614913339855946100_n
SHKODER, 1930: EKZEKUTIMET PUBLIKE NË SHQIPËRI- Te denuar me varje nga Mbreti Zog I


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10945516_356701744513954_8116467546777181549_n
SHQIPERI, 1916: SHqiptaret i bashkohen Ushtrise Gjermane, gjate Luftes se Pare Boterore


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1610877_356696044514524_3239366016150734504_n
DURRES, 1914: Durresi ne qendren e vemendjes boterore, ardhja e Princ Vidit


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1604887_356689101181885_4278698016365527146_n
Rapsodi i folklorit Dervish Shaqa me grupin e tij ne Festivalin e Gjirokastres, 1983


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10959521_356383021212493_7620557668376816913_n
A e dini se Isa Boletini gishtin e mesëm e kishte të këputur?


Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10978628_356382737879188_1224784462948728600_n
SHKODER, 1916: Malesoret dhe austriaket ne Shkoder
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1654037_356343394549789_666094684258535234_n
RRENAT #SENZACIONALE TE FAQEVE TURKO-ISLAMIKE

Ja si mashtrojn faqet islamike duke u munduar te tjetersojne historine shqiptare me rrena dhe shpifje. Kjo foto e cila eshte postuar nga kjo faqe turko-islamike pretendon qe eshte e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit, kurse e verteta eshte krejt ndryshe! Ata shkojne edhe me large duke i identifikuar me pjesemarrsit kryesor te Lidhjes Shqiptare. Keta qe shihen ne foto jane turq nga#TRAKIA ndermjet Bullgarise , Greqise dhe Turqise. Keto lloj propaganda jane te zakonshme cdo dite qe plasohen nga imamet neper xhamiat e Kosoves.


Ketu eshte linku se kush jane keta ne foto http://www.islamigundem.com/yunanistandan-bati-trakyaya-seriat-mudahalesi-haber-10303.html
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Feb 09, 2015 2:09 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 562X315691251_2Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10583


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Jul 05, 2015 1:48 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Feb 09, 2015 2:45 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 562X315553358_1
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 10, 2015 12:21 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10968583_925969274089111_3644734025108463023_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 10, 2015 8:46 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10961965_422285481255867_1014237224_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:19 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 10502175_729966477110763_3062489793356851117_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:49 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 %C5%BEetva-p%C5%A1enice-610x225
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:51 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Spavanje-na-njivi
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:52 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 67%252BDONJA%252B
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:53 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Golf2-njiva-360x240
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:55 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 0
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:56 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 38C0188D-067C-41A1-8B55-58F5B78C3652_w640_r1_s
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:58 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Vota-e-popullit
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 1:59 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Tirana1
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 2:03 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 48-fukara-2_0Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Snake
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 2:04 pm

I dashuruar me gjarpërinjtë
0

Postuar më: 5 Shkurt, 2013 tek Foto Lajm
Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Snake-300x193
Pronari i një kopshti zoologjik në Manila lexon një libër në dhomën e tij të gjumit, i mbështjellë nga gjarpërinjtë. 10 shkurti i 2013 shënon për banorët e Manilës nisjen e vitit të gjarprit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 2:04 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Cu_boii_la_arat_1218054168
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 2:08 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Z_8819
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 11, 2015 2:08 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Shqiptari-e-b-euml-n-qull-edhe-gjyshen-plaka-shqiptare-pranon-sfid-euml-n-e-akullt-video_hd
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sat Feb 14, 2015 1:19 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 16164_1541062449501901_5703573496574279029_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Feb 15, 2015 5:56 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 11004198_424122904405458_1491007554_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Sun Feb 15, 2015 5:57 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 11004809_424140114403737_648160554_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Mon Feb 16, 2015 2:55 pm

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 1958235_717248481639677_910905833_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 17, 2015 12:51 am

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 19757_306577879076_6775564_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 19957_307635909076_7396695_nDjepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 19757_306629414076_7556104_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike - Faqe 15 Empty Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 15 e 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi